بهترین سموم برای از بین بردن انواع مار

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

مارها هر چند که در اغلب موارد کاری با انسان ها نداشته و بی خطر هستند اما در میان آنها برخی گونه های خطرناک و سمی نیز وجود دارد که هم برای انسان ها و هم برای حیوانات خانگی ایجاد خطر می کنند. برخی از گونه های این حیوان انواع موش ها، آفات و حشرات منزل و اطراف آن را می خورند و از این رو می توانند عملکرد مفیدی از خود نشان دهند؛ اما مسلما شما در برخورد با یک گونه از این حیوان خزنده در منزل یا اطراف محل سکونت تان نمی دانید که آیا آن برای شما مفید خواهد بود یا می تواند خطرناک باشد.

تهیه بهترین سموم مارکش

تهیه و استفاده از بهترین سموم برای از بین بردن انواع مار ، موثرترین راه برای دور نگه داشتن آنها از محل زندگی، خانواده و حیوانات خانگی شماست. برای تهیه سموم کشنده این موجود خزنده می توانید از خدمات مراکز معتبر فعال در زمینه ارائه انواع سموم استفاده نمایید. ما در مجموعه برند سم بهترین و کارآمدترین سموم را برای از بین بردن مار به مشتریان خود عرضه می کنیم. جهت تهیه سم موثر مارکش در صورت امکان از گونه خاص موجود در محل زندگی خود عکس بگیرید تا شناسایی و تخصیص سم کشنده مناسب برای آن راحت تر شود.

نکاتی در مورد استفاده از سموم مارکش

این سموم دارای رایحه ای هستند که گاها می توانند برای انسان ها و حیوانات خانگی نیز (در صورت تماس مستقیم) خطرناک باشند. رایحه و بوی قوی آنها می تواند منطقه محل سکونت شما را به منطقه ای ناخوشایند برای مارها تبدیل کند. لازم به ذکر است که در مورد استفاده از سموم کشنده این حیوانات خزنده برای اولین بار دقت داشته باشید که اگر مار در مجاورت شما باشد بیشتر پرخاشگر شده و تحریک پذیری آن بالاتر می رود؛ از این رو بهتر است برای عدم آسیب رسیدن به افراد و حیوانات خانگی در حین و بلافاصله بعد از استفاده از سم، آنها را از محل دور نگه دارید.

مارها را بهتر بشناسیم

مارها با بیش از ۳۴۰۰ گونه مختلف ، به رده خزندگان تعلق دارند . بارزترین مشخصه ظاهری مارها ، بدن دراز ، بدون دست و پا و دم کشیده آنها است. بر اساس شواهد علمی ، مارها گونه های تکامل یافته ای از مارمولک ها هستند. مارها در نقاط مختلفی مانند بیابان ها ، جنگل های انبوه گرم و پرباران و اقیانوس ها زندگی می کنند .

مارهای سمی (یعنی مارهایی که از دندان های نیش خود برای تزریق سم به قربانیان خود استفاده می کنند) به همه گروه شهرت نادرستی داده اند ، زیرا اکثر مردم نمی توانند خطرناک را از بی ضرر تشخیص دهند. تنها درصد کمی (کمتر از 300 گونه) سمی هستند و از این تعداد تنها نیمی از آنها قادر به ایجاد گاز گرفتگی هستند. اگرچه مرگ و میر مار گزیدگی در جهان بین 80 تا 140 هزار نفر در سال تخمین زده می شود ، اما بیشتر مرگ ها در جنوب شرقی آسیا اتفاق می افتد که عمدتا به دلیل درمان ضعیف پزشکی ، سوء تغذیه قربانیان و تعداد زیادی از گونه های سمی است.

مشخصات ظاهری و انعطاف پذیری مارها

جمجمه مار از این جهت انعطاف پذیر است که تک تک استخوان ها قادر به دور شدن از یکدیگر هستند. رباط های الاستیک استخوان ها را به یکدیگر متصل می کنند و مفصل فک بالا و پایین مار را قادر می سازد تا حد امکان فک های خود را باز کند. دو نیمه فک پایین نیز توسط رباط هایی به هم متصل شده اند که باعث می شود قطعات بتوانند مستقل از یکدیگر حرکت کنند. چنین سازگاری هایی برای تغذیه طعمه هایی که از سر آنها بزرگتر است ضروری است.

دندان های مار برای جویدن غذا نمیباشد. طعمه ، چه کشته و چه زنده ، همیشه بلعیده می شود. بنابراین ، جمجمه باید بتواند استرس فوق العاده ای را تحمل کند ، زیرا مارها قادرند طعمه هایی را که 2 تا 4 برابر عرض سرشان است ، به دام بیاندازند.

مارها دارای آنزیم های گوارشی قوی هستند که می توانند مواد سخت مانند پر ، مو و استخوان را تجزیه کنند. برخی از گونه ها بزاق حاوی آنزیم های سمی را به طعمه خود تزریق می کنند. بزاق از طریق دندان هایی به نام دندان نیش تزریق می شود و باعث آسیب بافتی می شود و فرایند گوارش را آغاز می کند. گاهی اوقات این سم می تواند در گونه هایی مانند مار کبری ، مار زنگی ، کرایت ، افعی و مارهای دریایی بسیار خطرناک باشد. تقریباً 300 گونه مار وجود دارد که برای انسان بسیار خطرناک تلقی می شوند ، اگرچه عناصر سمی در بزاق بسیاری از گونه هایی که غیرسمی هستند در نظر گرفته می شوند.

یکی دیگر از تاکتیک های تغذیه مارها انقباض است. یک منقبض کننده بدن خود را در اطراف شکار حلقه می کند و از دو یا چند نقطه به قربانی خود فشار می آورد تا اندازه ای که توانایی نفس کشدین از شکار گرفته شده و به دلیل خفگی جان خود را از دست بدهد . بسیاری از بزرگترین مارها مانند آناکوندا که طول آن به بیش از 7.6 متر (25 فوت) میرسد ، پرندگان و پستانداران کوچک از جمله گوزن ها و خوک های گرمسیری را بعنوان غذا مصرف کند.

مار ها فاقد دهانه گوش خارجی هستند و شنوایی در مارها برای تشخیص ارتعاشات است. اساساً بینایی آنها ضعیف است و فقط به حرکت حساس هستند. معمولاً با حس بویایی پیشرفته شکار می کنند همچنین دارای یک اندام تخصصی به نام اندام ژاکوبسون هستند که از دو گودال پوشیده از بافت حسی تشکیل شده است. وقتی زبان خود را تکان می دهند ، ذرات ریز بو به چاله های اندام ژاکوبسون منتقل می شوند ، که سپس همه چیز را در مورد طعمه به مار می گوید.

جهت تهیه بهترین و موثرترین سموم برای از بین بردن انواع مار می توانید از خدمات ما در مجموعه برند سم استفاده نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم