رهایی از شر مورچه های مزاحم

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

رهایی از شر مورچه های مزاحم

مورچه ها حشرات کوچک مزاحمی هستند که کافی است در خانه شما نفوذ کنند، طولی نمی کشد که آنها در تمام نقاط منزل دیده شده و هیچ ماده غذایی از شر آنها در امان نمی ماند. در این شرایط به هر جایی از منزل از جمله ترک دیوارها، بر روی وسایل آشپزخانه، داخل گلدان ها و حتی حیاط و محوطه بیرونی منزل نگاه بیندازید این حشرات کوچک مزاحم را خواهید دید.

به صورت ژنتیکی موجودات ذخیره کننده ای هستند

مورچه ها حتی در صورت عدم نیاز به مواد غذایی نیز به یافتن و جمع آوری کوچکترین مواد غذایی عادت دارند. آنها به صورت کاملا ژنتیکی حتی با همتایان خود نیز جهت یافتن و ذخیره سازی مواد غذایی رقابت می کنند . برای این موجودات تفاوتی ندارد که ماده غذایی خود را از روی یک برگ پیدا کرده باشند، لاشه حشره دیگری را به عنوان منبع تغذیه و ذخیره سازی بیابند یا غذای مورد ذخیره خود را از بشقاب شام شما پیدا کنند، آنها در هر حال همواره به دنبال افزایش ذخیره غذایی خود هستند و چیز دیگری را مهم تر از این مسئله نمی دانند.

محیط زیست و منابع غذایی

مورچه ها در همه قاره ها به جز قطب جنوب یافت می شوند و تنها چند جزیره بزرگ مانند گرینلند ، ایسلند ، بخش هایی از پلینزی و جزایر هاوایی فاقد گونه مورچه بومی هستند. مورچه ها طیف وسیعی از طاقچه های اکولوژیکی را اشغال کرده و از منابع غذایی مختلف به عنوان گیاهخواران مستقیم ، غیرمستقیم ، شکارچیان و جمع کننده ها استفاده می کنند. اکثر گونه های مورچه ها کلی گرا هستند ، اما تعداد کمی از آنها تغذیه کننده تخصصی هستند.

گونه ها

اندازه مورچه ها از 0.75 تا 52 میلی متراست ، بزرگترین گونه فسیلی Titanomyrma giganteum است که ملکه آن 6 سانتی متر و طول بال 15 سانتی متر (6 اینچ) داشت. رنگ آن ها متفاوت است. اکثرا قرمز یا سیاه هستند ، اما چند گونه سبز و برخی از گونه های گرمسیری دارای جلای فلزی هستند. در حال حاضر بیش از 13800 گونه شناخته شده است . مطالعات طبقه بندی برای طبقه بندی و سیستماتیک مورچه ها ادامه دارد. پایگاه های داده آنلاین گونه های مورچه ، از جمله AntWeb و سرور Hymenoptera Name ، به ردیابی گونه های شناخته شده و تازه توصیف شده کمک می کند.

چرخه زندگی

مورچه زندگی خود را از تخم شروع میکند . فرزندان دیپلوئید ماده میشنود در صورتی که تخمک ها بارور شوند در غیر اینصورت هاپلوئید نر خواهند بود . . مورچه ها با دگردیسی کامل و مراحل لارو قبل از ظهور در بزرگسالی از مرحله شفیرگی عبور می کنند. لارو تا حد زیادی بی حرکت است و توسط کارگران تغذیه و مراقبت می شود.

غذا به لاروها با تروفالاکسی داده می شود ، فرایندی که طی آن مورچه غذای مایع را که در محصولش نگهداری می شود ، برگشت می دهد. همچنین بزرگسالان غذای ذخیره شده در “معده اجتماعی” را به اشتراک می گذارند. لاروها ، به ویژه در مراحل بعدی ، ممکن است غذای جامد ، مانند تخم مرغ تروفیک ، تکه های طعمه و دانه هایی که کارگران آورده اند ، تهیه کنند.

از بین بردن و سمپاشی امری ضروری است

مورچه ها در کوتاه ترین زمان می توانند وعده غذایی که زحمت زیادی برای پختن آن کشیده اید به زباله تبدیل کنند. هیچ جایی وجود ندارد که جمعیت این حشرات قدرت نفوذ به آن را نداشته باشد. آنها به سرعت نیز تولید مثل کرده و جمعیت خود را افزایش می دهند و از این رو بهتر است با مشاهده آنها در منزل خود سریعا اقدام به از بین بردن این موجودات مزاحم و آزار دهنده نمایید.

جهت تهیه بهترین و موثرترین سموم مورچه کش می توانید از خدمات ما در مجموعه برند سم استفاده نمایید. برای این کار کافی است با کارشناسان کادر پشتیبانی ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم