تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
18 مهر 1400
382 بازدید
نظر %

مبارزه با سوسک ها می تواند با استفاده نفت، انواع اسپری، پودر، قرص و سموم موثر در این زمینه انجام شود. این موجودات موذی با آغاز فصول گرم در مناطق مختلف منزل و اطراف آن دیده می شوند و حضور آنها در آشپزخانه و به خصوص در کنار مواد غذایی فاجعه ای به خصوص برای خانم ها محسوب می شود.

مبارزه با سوسک ها

سوسک ها انواع مختلفی دارند اما در این میان تنها برخی از آنها می توانند در کنار انسان ها زندگی کنند. از جمله انواعی از این آفات که بیشتر در فاضلاب، حمام یا دستشویی یافت شده و رنگ آنها معمولا قهوه ای است سوسک آمریکایی می باشد. در حالت کلی این حشرات موذی روزها را در منافذ و سوراخ های مختلف می گذرانند و شب ها جهت تغذیه و جستجوی غذا در محل مورد حمله به جستجو می پردازند؛ از این رو باعث آلودگی سطوح، تجهیزات و وسایل و همچنین مواد غذایی بدون سرپوش می شوند.

خطرات سلامتی ناشی از سوسک ها

سوسک ها موجوداتی هستند که انواع میکروب های عامل بیماری های فلج اطفال، تب زرد، سل، اسهال خونی، دیفتری و … را بر روی بال ها، پاها، شاخک ها و همچنین در دستگاه گوارش خود حمل می کنند و می توانند آنها را به بدن انسان منتقل نمایند. در بعضی موارد نیز این موجودات بدقیافه می توانند منجر به ایجاد حساسیت هایی شوند که با علایمی از جمله آبریزش بینی، عطسه و علایمی شبیه به بیماری آسم همراه باشند. مسمومیت با مواد غذایی که سوسک ها سبب انتقال انواع باکتری به آنها شده اند نیز در این مورد گزارش شده است. با توجه به تمام این خطرات و مشکلات سلامتی مبارزه با این آفات و از بین بردن آنها امری ضروری و حائز اهمیت ویژه محسوب می شود.

در ادامه با مشخصات بیشتری درمورد سوسک ها از لحاظ مشخصات ظاهری ، رژیم غذایی و … آشنا خواهید شد .

مشخصات ظاهری :

از نوع بند پایان هستند و از لحاظ ظاهری شکم بند بند دارند و بیضی شکل هستند، بالهایی دارند که بطور متقاطع روی شکم قرار گرفته اند، رنگ آنها معمولا قهوه ای یا سیاه است و اندازه شان بین یک تا پنج سانتیمتر می باشد. دارای دو جفت شاخک هسستند.

تخم گذاری :

تعداد تخم سوسک شـانزده تـا چهل و هشت عدد است که درون کپسول لوبیا شکل قهوه ای رنگ قراردارد. سوسکها این کپسول ها را در محلهای تاریک در شکاف ها و درز ها و یا سطوح زیری مـیز و صندلی یا تخت خواب و دیگر وسایـل بسته بـندی شده قرار می دهند.

نحوه ارتباط با یکدیگر :

سوسک ها توانایی دید خوبی ندارند ، بنابراین با استفاده از فرمون ها ، صداها یا ارتعاشات ارتباط برقرار می کنند .

رژیم غذایی :

سوسک ها آنقدر گروه بزرگ و متنوعی هستند که نمایندگانی دارند که تقریباً هر نوع غذایی را می خورند. آنها از تمام قسمتهای گیاهان زنده یا مرده تغذیه می کنند. برخی شکارچیان عالی هستند. برخی از آنها رفتگر هستند و تعدادی نیز انگلی. فرش ، پشم ، حشرات مرده ، خز ، پوست ، پر ، شاخ ، مو ، ابریشم و استخوان جزو رژیم غذایی آن ها محسوب میشوند و همچنین توانایی لیس زدن ، مکیدن و جویدن غذای خود را دارند .

تنوع و محیط زیست :

در ایالات متحده ۱۲۰۰۰ نوع مختلف سوسک و بیش از ۴۰۰۰۰۰ گونه در جهان وجود دارد. این ارقام به دلیل نامگذاری گونه های جدید توسط طبقه بندی کننده ها دائما در حال افزایش است. در خشکی و آب شیرین یافت می شوند و تقریباً می توانند با هر محیطی سازگار شوند. زیستگاه های سوسک در خشکی متعدد است.

بسیاری از آنها روی زمین یا زیر مواد روی زمین هستند. انواع مختلف را می توان در پوشش گیاهی ، در چوب یا گیاهان پوسیده ، در لاشه ، قارچ ها و سرگین یافت. برخی آبزیان هستند و در آبهایی زندگی می کنند که از گودالهای کوچک تا نهرهای کوهستانی سرد متغیر است و تعدادی نیز انگلی هستند. آنها در بیابان های خشک و در دمای سرد قله های کوه یافت می شوند.

سوسک ها هم می توانند به محیط آسیب برسانند و هم می توانند به محیط زیست کمک کنند. ، گونه Meal moth با خوردن زباله ها و هر چیزی از جنس پلاستیک که در طبیعت رها شده اند کمک شایانی در پاکسازی طبیعت از زباله های پلاستیکی میکنند ، خوردن درختان مرده یا گرده افشانی نیز از دیگر فواید سوسک ها در طبیعت محسوب میشود .

اندازه:

سوسک ها از گونه هایی که به سختی قابل مشاهده هستند (به ویژه سوسک های بال پر) تا گونه های گرمسیری بزرگ که به اندازه یک دست انسان هستند ، متفاوت هستند. Titanus giganteus ، سوسک شاخ بلند آمریکای جنوبی ، معمولاً بزرگترین سوسک شناخته شده محسوب می شود.

جهت تهیه بهترین و موثرترین سموم برای مبارزه با سوسک ها می توانید از خدمات ما در مجموعه برند سم استفاده نمایید.


نویسنده مطلب مدیر