فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

فصل تابستان زمان افزایش فعالیت حشرات و آفات است. با گرمتر شدن هوا، حشرات و آفات نیز در جستجوی غذا، آب و حتی فرار از گرمای شدید فضای باز، بیشتر ظاهر می شوند. در نتیجه، ممکن است در فصل تابستان کمی بیشتر با این موجودات برخورد کنید. در این مقاله رایج ترین آفات تابستانی را معرفی می کنیم. جهت کسب اطلاعات مهم و مفید در خصوص شناسایی، پیشگیری و درمان نیش آفات از جمله مارگزیدگی و ریشه کنی آنها با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

آفات تابستانی

پشه

پشه ها به عنوان یکی از کشنده ترین حشرات در کل دنیا شناخته شده اند. تعداد جمعیت پشه ها در طول ماه های تابستان به میزان قابل توجهی افرایش می یابند. روزهای گرم و اغلب مرطوب تابستان محیط مناسبی را برای این آفات تابستانی برای تغذیه، تولید مثل و تخم گذاری فراهم می کند.

اگر متوجه شدید که تعداد این حشرات در خانه تان بیشتر شده، به دنبال منابع آب راکد باشید. اگر خانه و حیاطتان را از آب های راکد‌ پاکسازی کنید ، چرخه تولید مثل این حشرات را با موفقیت شکسته اید.

کک

کک ها نیز از جمله آفات تابستانی هستند که با شروع فصل گرما تعدادشان افزایش می یابند.
اگر حیوانات خانگی مبتلا به کک خود را به سرعت درمان نکنید، این حشرات اغلب دردسرساز می شوند ، ما در این مقاله سعی بر این داریم شما را با کک ها و روش های ریشه کنی آن آشنا سازیم.

صرف نظر از اینکه حیوانات خانگی شما در فضای باز یا داخل خانه می مانند، این حشرات به سرعت به خانه و وسایل شما راه پیدا می کنند. از بین بردن این آفات پس از هجوم بسیار دشوار است. اگر حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که برای پیشگیری از مبتلا شدنشان به کک اقدامات لازم را انجام می دهید.

کنه

کنه ها نیز همانند کک ها از جمله آفاتی هستند که در فصل تابستان، حیوانات خانگی را مبتلا می کنند. این حشرات با گسترش بیماری ها بین حیوانات خانگی و انسان ها شناخته شده اند. در ماه های تابستان، این آفات به مقدار زیادی در فضای باز وجود دارند. انسان‌ها و حیوانات خانگی‌شان بیشتر مستعد ابتلا به آن‌ها هستند، زیرا معمولاً در تابستان بیشتر بیرون از خانه هستند.

برای جلوگیری از این ابتلا به کنه ، زباله ها و سطل های زباله را پاکسازی کنید. از نگهداری منظم چمن های حیاطتان اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، بیش از پیش به نظافت حیوان خانگی تان اهمیت بدهید.

زنبورها

زنبورها در ماه‌های تابستان بیشتر فعال هستند. این آفات معمولاً در بهار جفت گیری می کنند، اما در طول تابستان و بعد از آن به رشد و گسترش خود ادامه می دهند. زنبور ها و همه حشرات گزنده در تابستان بیش از فصول دیگر به لانه سازی می پردازند. در صورتیکه با افزایش غیر عادی این حشرات در منزلتان مواجه شدید بهترین راه حل استفاده از سم کشنده زنبور است.

ساس

ساس حشره ای است که در تمام طول سال وجود دارد. با این حال، ممکن است هنگام سفر در طول ماه‌های تابستان از متل‌ها، هتل‌ها و نیز طبیعت، به راحتی به داخل وسایلتان نفوذ کنند.

هنگامی که آنها به خانه شما راه پیدا کردند، متوجه خواهید شد که آنها فوق العاده دردسرساز هستند. آنها در مبلمان، تخت، فرش و موارد دیگر پنهان می شوند. در شب، آنها بیرون می آیند و سعی می کنند غذا بخورند. وعده غذایی آنها خون است. به این معنی که شما مورد حمله این آفات خواهید بود. برای مبارزه با هجوم ساس معمولاً به درمان های حرفه ای خاصی نیاز است. بهترین و سریع ترین راه مقابله با ساس نیز، استفاده از سم کشنده ساس است.

پیشنهاد می کنیم مقاله ساس و راه های پیشگیری از گزش و درمان فوری را نیز مطالعه فرمائید.

عنکبوت

یکی دیگر از مزاحم های رایج تابستانی عنکبوت ها هستند. نه فقط یک نوع، بلکه چندین نوع. اینها عبارتند از گوشه نشین قهوه ای، بیوه سیاه، عنکبوت گرگ، عنکبوت باغی و انواع دیگر. در حالی که بیشتر آنها سمی نیستند، اما معمولا برای ما چندش آور و ترسناک هستند.

عنکبوت بیوه سیاه بسیار سمی است. در واقع، متخصصان تخمین می زنند که زهر عنکبوت بیوه سیاه ۱۵ برابر زهر مار زنگی خطرناک و کشنده است.

موریانه ها

موریانه ها نیز از جمله آفات تابستانی هستند که می توانند بسیار دردسر ساز باشند. ملکه یک کلنی هر روز تقریباً 30000 تخم می گذارد! فقط در مدت یک هفته، این رقم 210000 تخم است!
حالا، اگر آن تخم‌ها در خانه یا نزدیک خانه شما گذاشته شده باشند، می‌توانید میزان آسیبی که به‌وجود می‌آید را تصور کنید.

موریانه ها سالانه میلیاردها دلار خسارت وارد می کنند. بنابراین در صورت مواجهه با هجوم موریانه ها باید فوری دست به کار شوید و منزلتان را سم پاشی و پاکسازی کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم