فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

استفاده از سم ملخ یکی از بهترین روش ها برای خلاصی از شر ملخ ها و دفع و نابودی این حشرات موذی از محیط خانه ، کار ، یا مزرعه ها و باغات می باشد. در این مقاله در مورد ملخ و سم ملخ توضیحات فراوانی داده شده تا ضمن آشنایی با هردو ، هنگام مواجهه با این جانوار و آفت مزاحم نحوه استفاده از سم را دانسته و به بهترین شکل عمل کنید.

ملخ ها از جمله آفاتی هستند که به محصولات کشاورزی،گیاهان و سبزیجات در حال رشد آسیب می رسانند. ملخ ها از آفات مهاجم خانه نیستند زیرا نمی توانند مدت زمان طولانی در داخل خانه زنده بمانند،اما به باغ ها و زمین های کشاورزی حمله می کنند و در مدت زمان کوتاهی محصولاتشان را از بین می برند. برای دریافت مشاوره در زمینه انواع سموم از جمله سم مگس کش، سم عنکبوت کش ، سموم ملخ کش و…با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

ملخ ها چگونه جانورانی هستند؟

ملخ گونه‌ای از حشره ها هستند که  متعلق به راسته ملخ ها است. این گروه از حشرات احتمالاً قدیمی ترین گروه زنده حشرات گیاه خوار هستند که قدمت آنها به ۲۵۰ میلیون سال پیش برمی گردد.

ملخ دو زوج چشم مرکب و سه چشم بسیط دارد. چشمهای مرکب آن ها، از چهار هزار قسمت تشکیل شده و هر یک ساختمان مخصوص به خود را دارد و از مجموع آنها چشم مرکب با دید واحد تشکیل می‌شود ملخ ها به طور معمول حشرات زمینی با پاهای قدرتمند در عقب خود هستند، که به آنها اجازه می‌دهد با جهش شدید از تهدیدها فرار کنند. این حشرات از طریق تخم ریزی گسترش پیدا می‌کنند. ملخ ماده در هر دوره صد تا تخم را در یک غلاف خاک می کند.

ملخ ماده در طول زندگی خود که ۳ تا ۵ ماه طول می‌کشد بین ۲ تا ۵ بار تخم ریزی می کند در نتیجه هر ملخ  به صورت بالقوه قادر به تولید بیش از هزار حشره دیگر است. نکته عجیب در آنجاست که این تخم سال‌ها در زمین می‌ماند به هنگامی که شرایط مطلوب باشد به شفیره تبدیل می شود.

چرخه زندگی ملخ صحرایی شامل سه مرحله تخم ، شفیره و بزرگسال بالدار است چرا که نه تنها از سرعت و قدرت تخریب بالایی برخوردار است بلکه گاهی در گروه‌های چند میلیونی به زمین های کشاورزی و منابع طبیعی هجوم می برند، قدرت تخریب این حشره آنقدر بالاست که در صورت عدم مقابله با آن به نابودی میلیون ها هکتار زمین کشاورزی و قحطی منجر می‌شود. بر اساس تحقیق ملخ های صحرایی می توانند بر زندگی یک نهم از جمعیت کره زمین اثر منفی بر جای بگذارد.

 آیا ملخ ها جز آفات هستند؟

ملخ ها  جز زیان بارترین آفات میباشند .بلای ناشی از این آفات زمانی اتفاق می افتد که شرایط محیطی باعث میشود که جمعیت آنها افزایش یابد و معمولاً در شرایط خشک این اتفاق می‌افتد ،زمانی که ملخ های بیابانی با یکدیگر مواجه می‌شوند سیستم عصبی آنها سروتونین ترشح می کند که باعث می شود بیشتر به هم جذب شوند این امر پیش نیاز  هجوم آنهاست. گروه های اولیه آفت ملخ گروه های طغیان نامیده می‌شود زمانی که این گروه ها به هم می پیوندند و گروه‌های بزرگتر را تشکیل می‌دهند افزایش فوری و ناگهانی جمعیت آنها رخ می‌دهد و بسیار خطرناک است.

 آیا ملخ ها گاز میگیرند؟

ملخ ها بدون اینکه متوجه باشند به روی انسان می پرند اما این به معنی گاز گرفتن یا آزار رساندن نیست اما اگر ملخی را در دست بگیریم و به آن فشار وارد کنیم ، در واقع مجبور می‌شود تا آرواره هایش را در پوست ما فرو ببرد و جای آرواره های آن بر پوست درد می کند ، وهیچ نوع سمی و بیماری خاصی را انتقال نمی دهد.

اما ملخ ها می توانند ویروس ها را به حیوانات منتقل کنند گیاهان مراتع ممکن است دارای ویروس‌هایی باشد که ملخ ها به گاو ها، اسب ها و سایر حیوانات منتقل می کنند.

locust 1

 راهکارهای رهایی از ملخ ها

یکی از بهترین سم های شناخته شده برای کشتن ملخ ها در جهان استفاده از سموم ملخ کش از جمله سم ملخ کش گرین گارد می باشد این محصول در بسیاری از نقاط دنیا برای پیشگیری و مبارزه با ملخ ها مورد استفاده قرار می گیرد  و عملکرد بسیار خوبی در مزارع و باغ ها دارد. سم ملخ کش گرین گارد محصول شرکت بایر کشور آلمان می باشد، این شرکت در تولید سم های آفت کش از جمله سموم ملخ کش در جهان یکی از بهترین هاست.

سم ملخ کش گرین گارد چیست؟

این سم از مواد بسیار تاثیر گذاری ساخته شده و بنابر آن تاثیر گذاری سریعی نیز دارد و مخصوص نابودی ملخ ها میباشد.از این سم میتوان بر روی انواع مزارع و درختها و درختچه ها و سبزی ها و بوته ها و…استفاده کرد.

 آیا سم ملخ گرین گارد با سموم کشاورزی ترکیب می شود ؟

سموم ملخ کش برای کشاورزان بسیار مهم است آنها همواره برای کیفیت محصولات و بازدهی بالای باغ هاو مزارع خود از سم های مختلفی استفاده می کند. سم ملخ گرین گارد از این جهت کاملا بررسی شده و محققان و تولیدکنندگان آن را تایید کرده اند که احتمال تداخل سم ملخ گرین گارد با دیگر سموم دفع آفات کشاورزی وجود ندارد. این سم بی نظیر بر عملکرد سایر سموم تاثیر نمی گذارد و فقط بر روی ملخ ها و از بین بردن آنها تاثیرگذار است.

 نحوه استفاده از سم ملخ کش گرین گارد

مقدار ۱ لیتر از سم ملخ کش گرین گارد را با حدود ۵ الی ۱۰ لیتر آب ترکیب نموده و در نقاط مورد نظر اسپری کنید . هر گالن از این سم میتواند مساحتی به اندازه ۹۰ متر را پوشش دهدبهتر است . در هنگام سم پاشی از دستکش استفاده شود . جزئیات و نحوه استفاده و دستورالعمل ها بر روی جعبه سم مزبور درج شده است.

 آیا سم ملخ گرین گارد تاثیر طولانی مدتی دارد؟

این محصول ملخ کش با استفاده از قابلیت های ویژه ای که دارد نیاز به سمپاشی مجددی نخواهد داشت. با آبیاری و بارش باران های متوالی و طولانی مدت تاثیر و خاصیت سم از بین نمیرود. شما می توانید با خیال آسوده برای پیشگیری از هجوم ملخ ها به باغ ها و مزارع خود از سم گرین گارد استفاده کنید.

 آیا این سم برای گیاهان باغ و مزارع زیان دارد ؟

سم ملخ کش گرین گارد که فقط در از بین بردن و کاهش جمعیت ملخ ها نقش دارد به محصولات مزرعه یا باغ ها  آسیبی نمی‌زند.

 بهترین زمان استفاده از سم ملخ کش گرین گارد

بهترین زمان استفاده از این سم قبل از هجوم و حمله آفات به محصولات شما می باشد  اگر قبل از حمله آنها از این محصول استفاده کنید ، در این صورت می توانید از وجود آنها در امان باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم