فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

استفاده از سم مورچه جز بهترین روش ها در مقابله با مورچه هایی که به خانه به دنبال پیدا کردن فذا هجوم می آورند می باشد.

مورچه ها رایج ترین و اجتماعی ترین آفات هستند. اگرچه اغلب ما مورچه ها را به عنوان موجوداتی بی آزار میشناسیم، اما می تواند این گونه نباشد. مورچه ها به صورت دسته جمعی زندگی می کنند. کافی است راهی پیدا کنند تا وارد خانه‌مان شوند. می بینیم که در مدت کوتاهی خانه را تحت سلطه خود در می آورند. علاوه بر این می توانند ناقل میکروب های خطرناکی باشند. با توجه به موارد ذکر شده اگر مورچه ها به  خانه مان هجوم آوردند باید فوری آن ها را نابود کنیم. از آن جایی که به صورت دسته جمعی زندگی می کنند، نمی توان با روش های فیزیکی آن ها را از بین برد.

بهترین راه مقابله با این حشرات استفاده از سم مورچه است.جهت خرید انواع سموم و دریافت مشاوره در زمینه سموم مختلف از جمله سم ضد شپش ، سم دفع عنکبوت، سم کشنده عقرب… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

کمی بیشتر در مورد مورچه ها بدانیم!

مورچه ها فراوان ترین گونه های زنده در جهان هستند. امروزه تقریباً 12 هزار گونه مورچه شناسایی شده است. تعداد مورچه ها حدود 20 میلیون برابر بیشتر از انسان است. مورچه ها غذای مورد نیاز خود را تولید و ذخیره می کنند. در حین انجام این کار، آنها از بچه های خود در برابر خطرات خارجی محافظت می کنند و آماده حمله به مستعمرات خود توسط موجودات دیگر هستند. آنها با موجوداتی که می خواهند به مستعمره خود آسیب برسانند مبارزه می کنند.

مورچه ها تقریبا در هر منطقه ای از جهان یافت می شوند. دلیل این امر این است که ساختار بدن آنها برای انواع اکوسیستم ها مناسب است.

سم مورچه

انواع مورچه های داخل کلنی

سبک زندگی این حشرات بسیار جالب است. مورچه ها در همبستگی با یکدیگر و با سازماندهی جوامع زندگی می کنند. این سازمان بسیار توسعه یافته است. سه نوع مورچه بالغ در کلنی زندگی می کنند: ملکه، مورچه ماده و مورچه نر.

مورچه ملکه: مورچه های ملکه بزرگترین مورچه های کلنی هستند. آنها بال دارند و هدف آنها تخمگذاری است. ملکه ها می توانند تا 30 سال عمر کنند. بسته به گونه مورچه ها و اندازه جامعه لانه، ممکن است یک یا چند ملکه در کلنی وجود داشته باشد.

مورچه ماده: مورچه های ماده کوچکتر از ملکه، بدون بال و عقیم هستند. ماده ها از تخم های بارور شده حاصل می شوند و می توانند تا سه سال زندگی کنند. مورچه‌های ماده به عنوان کارگران یا سرباز شناخته می‌شوند. از تخم‌ها مراقبت می‌کنند، لانه را می‌سازند و تعمیر می‌کنند، برای غذا می‌جویند و از کلنی محافظت می‌کنند.

مورچه نر: مورچه های نر از تخم های بارور نشده رشد می کنند. مورچه های نر بال هایی دارند و برای جفت گیری با ملکه آماده هستند. مورچه های نر بسیار کوچکتر از ماده ها هستند و آنتن های بلندتری دارند. نرها فقط یک روز از کلنی بیرون می آیند تا جفت گیری کنند. آنها معمولا 10-14 روز پس از جفت گیری می میرند.

ارتباط مورچه‌ها با همنوعان خود چگونه ست؟

مورچه‌ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از ماده ای شیمیایی به نام فرومون استفاده می‌کنند. این سیگنال‌های شیمیایی در مورچه‌ها نسبت به سایر حشرات تکامل یافته‌تر است. مورچه‌ها به کمک شاخک هایشان جهت و شدت بوی فرومون را تشخیص می دهند.

مورچه ها رد فرومون هایشان را بر سطح خاک به جا می گذارند تا دیگر مورچه‌ها نیز بتوانند آنرا دنبال کنند. وقتی مورچه ها به صورت گروهی دنبال غذا می گردند و پیدا می کنند، در مسیر برگشت به خانه فرومون هایشان را به جا می گذارند تا به دیگر مورچه ها کمک کنند.

تولید مثل مورچه ها

چرخه زندگی مورچه دارای چهار مرحله رشد است: تخم، لارو، شفیره و بالغ. ملکه پس از جفت گیری تخم گذاری می کند و تخم ها طی چند روز به لارو تبدیل می‌شوند. لاروهای بی پناه توسط مورچه های کارگر تغذیه و مراقبت می شوند تا زمانی که از مرحله شفیرگی عبور کنند. در مدت کمی بیشتر از یک هفته، یک مورچه بالغ ظاهر می شود و دگردیسی کامل می شود.

آیا مورچه ها برای انسان ها خطرناک هستند؟

اکثریت قریب به اتفاق مورچه ها برای مردم بی ضرر هستند. اما مورچه ها می توانند باکتری ها را حمل کنند و آنها را ناقل بالقوه بیماری یا عفونت کند. به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک حیوانی در سال 2019 نشان داد که مورچه های مونوموریوم می توانند باکتری های بیماری زا را حمل کنند که می تواند برای افراد خطرناک باشد.

یک مطالعه قدیمی‌تر در سال 2005 به اشتراک گذاشت که مورچه فرعون، که نوعی مورچه مونو موریوم است، ممکن است عامل آسم برونش و آلرژی‌های تنفسی باشد.

استفاده از سم مورچه بهترین راه مقابله با مورچه ها

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم روش های فیزیکی بسیاری برای از بین بردن مورچه ها وجود دارد اما از آن جایی که مورچه ها به صورت دسته جمعی زندگی می کنند بهترین راه استفاده از سم کشنده مورچه است. طبق تحقیقات انجام شده و رضایت کاربران سم مورچه گاردن پرو بهترین سم مورچه می باشد.

سم مورچه گاردن پرو

سم کشنده مورچه گاردن پرو ساخت شرکت “اف ام سی” می باشد که قادر است تمامی انواع مورچه ها را در کوتاه ترین زمان نابود کند. علاوه بر قدرت منحصر به فرد این سم، ماندگاری آن نیز بسیار بالاست. تا سه ماه بعد از سم پاشی نیز ماندگاری خود را حفظ می کند. در ساختار سم کشنده مورچه گاردن پرو مواد اولیه بسیار قوی مانند پروساید، تریکوسن، اتوفن، پرمکترین استفاده شده است.

مزایای استفاده از سم کشنده مورچه گاردن پرو

  • استفاده آسان: نحوه استفاده از این سم بسیار آسان بوده و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد.
  • فرمولاسیون قوی: سم کشنده مورچه گاردن پرو نابود کننده کلیه اعضای کلونی مورچه در هر مرحله ای از رشد و همچنین موثر بر روی همه گونه های مورچه ها می باشد.
  • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی: سم کشنده مورچه گاردن در مقایسه با سایر سموم کشنده مورچه از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.
  • ماندگاری بالا: ماندگاری این سم بسیار بالاست . قادر است از ورود مورچه های جدید به محل ضد عفونی شده چلوگیری کند.
  • ارگانیک و طبیعی: در ساختار این سم از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده شده تا کوچکترین آسیبی به انسان ها، حیوانات و محیط زیست وارد نکند.
  • بدون رنگ و بو: این سم فاقد رنگ و بو است . با خیال راحت می توانید در تمامی اماکن باز و بسته از آن استفاده کنید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم