فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

موریانه ها علی رغم جثه ریز خود منجر به خسارت های جبران ناپذیری می شوند. آنها می توانند دارایی های با ارزش شما را بخورند و نابود کنند همچنین می توانند بیشترین آسیب ساختاری را به یک خانه وارد می‌کنند. در واقع همان هایی هستند که می توانند بیشترین آسیب مالی و نگرانی را برای صاحبان خانه هایی که به آن ها هجوم می برند ایجاد کنند. موریانه ها از جمله آفاتی هستند که فورا باید با آن ها مبارزه کنید و آن ها را ریشه کن کنید. اگر در خانه خود با موریانه ها یا انواع دیگر حشرات مواجه شدید می توانید از فروشگاه اینترنتی برندسم مناسب ترین سم کشنده موریانه و یا سموم دفع حشرات دیگر از جمله سموم مارمولک کش و سم سوسک کش و…تهیه کنید.

موریانه ها چگونه موجوداتی هستند؟

موریانه ها حشرات کوچکی هستند که باعث آسیب های بزرگ می شوند. هر ساله آسیب موریانه ها به حدود 600000 خانه می رسد. مرکز کنترل بیماری می گوید موریانه های زیرزمینی “مخرب ترین آفات چوب ” هستند. موریانه‌ها سالانه بیشتر از مجموع آتش‌سوزی و طوفان‌های باد خسارت مالی وارد می‌کنند. موریانه ها حشراتی هستند که از مواد گیاهی مرده و پوسیده از جمله چوب تغذیه می کنند. در حالی که این حشرات با کمک به تجزیه مواد مرده گیاهی و چوبی نقش حیاتی در اکوسیستم ما ایفا می کنند، آنها همچنین می توانند به خانه ها و وسایل چوبی منزل ما ما آسیب زیادی وارد کنند.

گونه های خطرناک موریانه ها

در حالی که تعداد زیادی از گونه های موریانه در جهان وجود دارد و هر گونه خود نیز متشکل از سه نوع موریانه  است، سه گروه خاص از موریانه ها نیز وجود دارد که صاحبان خانه باید از آن ها آگاه باشند، زیرا هر گروه می تواند مجموعه ای از مشکلات منحصر به فرد خود را به همراه داشته باشد که به اختصار به توضیح این سه گونه می پردازیم:

 • موریانه های مرطوب چوب: موریانه های چوب مرطوب نسبت به سایر موریانه های موجود در این لیست کمتر رایج هستند، اما همچنان به همان اندازه مشکل ساز هستند. همانطور که از نامشان پیداست از چوب مرطوب تغذیه می‌کنند و خانه‌ها و اشیایی که در گذشته توسط آب آسیب دیده اند ، ممکن است بیشتر در معرض خطر این مهاجمان گرسنه باشند. موریانه‌های چوب مرطوب بزرگ‌تر از انواع دیگر موریانه‌ها هستند و می‌توانند با هدف قرار دادن خانه ها و اشیای چوبی صدمه جدی وارد کنند.
 • موریانه های چوب خشک: موریانه های چوب خشک منبع آب خود را از طریق رطوبت موجود در هوا و محیط به دست می آورند. موریانه های چوب خشک در مناطق چوبی خشک رشد می کنند و می توانند کل خانه و اشیای چوبی تان را مورد هدف قرار دهند.از آنجایی که آنها تونل های خود را در سراسر سازه های چوبی می سازند، می توانند آسیب های جدی و گران قیمتی به خانه ها و مبلمان چوبی آسیب وارد کنند.
 • موریانه های زیرزمینی: همانطور که از نامشان پیداست در خاک زندگی می کنند و لانه آنها معمولا از مخلوطی از چوب مرده و خاک تشکیل شده است. موریانه های زیرزمینی رایج ترین گروه موریانه ها در جهان هستند و معمولاً مقصر اصلی آسیب به خانه هستند. آنها از طریق ترک ها و شکاف ها وارد خانه می شوند. این نوع موریانه‌ها می‌توانند بسیار پرهزینه باشند و بیشترین آسیب را به همراه داشته باشند زیرا همه چیز از چوب گرفته تا کتاب و گیاهان و مبلمان را می‌خورند.
سم کشنده موریانه
سم کشنده موریانه

ساختار کلنی موریانه ها

تمام کلنی های موریانه از سه نوع موریانه تشکیل شده اند که عبارتند از:

 • سربازان : موریانه های سرباز، آرواره های بسیار بزرگی دارند. آنها بال ندارند و سرباز نامیده می شوند زیرا نقش اصلی آنها محافظت از لانه و مستعمره است.
 • کارگران: موریانه های کارگر نیز بال ندارند. آنها از موریانه های سرباز بلندتر هستند و به اندازه 1/4 اینچ رشد می کنند. موریانه های کارگر کلنی وظیفه جستجوی علوفه، یافتن و ذخیره غذا و انجام کار را بر عهده دارند.
 • ازدحام کننده: موریانه‌های ازدحام کننده موریانه‌هایی هستند که بال دارند. آنها همچنین تمایل دارند هنگام پرواز ازدحام کنند و می توانند بین ۱/۴تا ۱/۲ اینچ رشد کنند. این موریانه ها در حالت زایشی هستند و مسئولیت اصلی آنها تکثیر و گسترش کلنی است. موریانه های ازدحام کننده اندکی پس از فرود بال های خود را می ریزند، به همین دلیل است که به ندرت موریانه مرده ای با بال پیدا می کنید و به همین دلیل است که بسیاری از مردم در مورد اینکه آیا موریانه ها حتی بال دارند یا نه گیج می شوند.

شناسایی هجوم موریانه ها

شاید اولین سوالی که به ذهنتان خطور می کند این باشد که از کجا تشخیص بدهیم که خانه و وسایلمان در معرض هجوم موریانه ها قرار گرفته اند؟ ابتدا باید به دنبال نشانه های هجوم باشید. شما ممکن است شواهد مستقیمی از هجوم موریانه ها را نبینید، اما این بدان معنا نیست که باید نسبت به آن بی اطلاع باشید. افتادگی کف، سوراخ‌های روی چوب و قسمت‌های توخالی فونداسیون شما همگی از علائم هشداردهنده جدی موریانه هستند. شما ممکن است خود موریانه ها را نیز ببینید.

 • یک پیچ گوشتی و چراغ قوه را بردارید و فضاهای خالی و تیرهای فونداسیون را با ضربه زدن روی چوب بررسی کنید تا پوکی آن را بررسی کنید و برای تست استحکام پیچ گوشتی را به داخل چوب فشار دهید. اگر چوب به راحتی شکست و از هم می پاشد، ممکن است دچار آفت موریانه شده باشید.
 • هنگام انجام این معاینه، حتما مراقب ضایعات موریانه نیز باشید. وجود این فضولات در نزدیکی چوب ضعیف شده می تواند نشان دهنده هجوم باشد.
 • همچنین ممکن است یک لانه موریانه در ملک خود پیدا کنید. هجوم موریانه های زیرزمینی سیستمی همانند تونل در داخل جوب ایجاد می کند، در حالی که هجوم موریانه های چوب خشک خود را به صورت  لانه ای در داخل چوب نشان می دهد.

دو راهکار ساده و طبیعی برای رهایی از شر موریانه ها

 • یک تله مقوایی راه اندازی کنید. چند ورق مقوا بردارید، آنها را خیس کنید و در محلی که احتمال وجود موریانه وجود دارد، روی یکدیگر قرار دهید. از آنجایی که موریانه‌ها از سلولز (مقوا) تغذیه می‌کنند، این یک تله نقطه ای عالی است. زمانی که مقوا به موریانه آلوده شد، آن را در محل امنی بیرون آورده و بسوزانید. در صورت لزوم چندین بار تکرار کنید. این تله نقطه ای همه مشکلات موریانه شما را حل نمی کند. این یک راه حل سریع برای حذف چند صد موریانه، اغلب در یک زمان است.
 • چوب خود را در معرض نور خورشید قرار دهید. چنانچه اقلام آلوده مبلمان یا وسیله ای است که امکان خارج کردن آن را از خانه دارید این کار را انجام داده و در معرض نور خورشید قرار دهید. موریانه ها در تاریکی رشد می کنند و گرما و نور خورشید آنها را می کشد. در یک روز آفتابی، مبلمان خود را تا جایی که ممکن است در بیرون از خانه قرار دهید – ترجیحاً 2-3 روز.

استفاده از سم کشنده موریانه یک راهکار حرفه ای و قطعی برای رهایی از شر موریانه ها

موارد اعلامی در بالا قطعی نیستند. یعنی امکان دارد تعداد موریانه هارا کاهش دهند اما به طور قطعی آن هارا ریشه کن نمی کنند. این در حالی است که آفت موریانه یکی از جدی ترین آفات است و شما باید در کمترین زمان و فورا آن هارا ریشه کن کنید وگرنه دچار خسارت های شدید مالی می شوید. بهترین راه رهایی از موریانه ها استفاده از سم کشنده موریانه است و به جرئت می توان گفت سم کشنده موریانه بونیده یکی از بهترین سموم کشنده موریانه در جهان است.

معرفی سم کشنده موریانه بونیده

سم کشنده موریانه بونیده یک سم بسیار قوی و به صرفه از نظر اقتصادی است که در کوتاهترین زمان ممکن شما را از شر موریانه ها خلاص می کند. این سم ماندگاری بسیار بالایی دارد و تا هفت سال بعد از سم پاشی نیز اثر خود را حفظ می کند. نحوه عملکرد این سم ، بدین صورت است که فورا جذب کوتیکول موریانه ها شده و آن ها را نابود می کند. این سم به حالت مایع است و باید به صورت اسپری از آن استفاده کرد.

نحوه استفاده از سم کشنده موریانه بونیده

نحوه استفاده از این سم بسیار آسان است. یک لیتر از سم کشنده موریانه بونیده را با حدود پنج تا ده  لیتر آب ترکیب کنید و به صورت اسپری از آن استفاده کنید. با استفاده از این سم قادر خواهید بود محیطی در حدود ۲۰۰ متر مربع را سم پاشی کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم