مبارزه با ملخ با توجه به نوع خاص آن

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

مبارزه با ملخ با توجه به نوع خاص آن

در چند سال اخیر وقوع خشکسالی سبب هجوم انواع ملخ ها به باغات و زمین های کشاورزی شده است. مبارزه با هر نوع ملخ منحصر به فرد بوده و نیازمند استفاده از سموم خاصی است. مهم ترین گونه های موجود این آفات در کشور ما شامل انواع ملخ ایتالیایی، مراکشی و شکم بادمجانی می باشد.

ملخ ایتالیایی

مبارزه با ملخ با توجه به نوع خاص آن

این گونه غالبا بر روی بال های خود دارای لکه های کوچک به رنگ قهوه ای یا خاکستری است. سه خط طولی برجسته بر روی پشت هموار خود دارد که یکی از این خطوط در وسط و دو خط دیگر در دو طرف آن قرار گرفته اند. کپسول تخم این نوع از آفات به شکل استوانه خمیده بوده و دارای 25 الی 30 تخم می باشد. هجوم گروهی این نوع از آفات به باغات پنبه و زمین های زراعی انواع صیفی جات، غلات و علوفه می توانند با خسارات مالی قابل توجهی همراه باشد.

ملخ مراکشی

ملخ مراکشی

بر روی پیش گرده این گونه علامتی مشابه به  حرف انگلیسی X وجود دارد. کپسول تخم این گونه آفات می تواند 18 تا 40 تخم داشته باشد و شکلی به صورت اریب دارد. این گونه، کپسول های تخم خود را به صورت ردیفی و در ردیف های 3 یا 4 تایی بر روی خاک می گذارد. خاک های فشرده ای که عاری از هر گونه پوشش گیاهی باشند بهترین مکان ها برای تخم ریزی این گونه آفت محسوب می شوند.

ملخ بادمجانی شکل

ملخ بادمجانی شکل

این گونه آفات تا زمانی که به حد معینی تولیدمثل نکرده و افزایش جمعیت نداشته باشند هجوم و مبارزه را آغاز نمی کنند. غالبا آنها زمانی به یک مزرعه یا محصولات زمین های کشاورزی حمله می کنند که تعداد جمعیت بالدارشان بیش 25 عدد باشد.

مبارزه و کنترل جمعیت ملخ ها بایستی توسط بهترین و کارآمدترین سموم انجام شود. جهت تهیه سموم موثر برای از بین بردن این آفات می توانید از خدمات ما در مجموعه برند سم استفاده نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم