آشنایی با انواع آفات خانگی و روش های مقابله با آن ها

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

قطعا حشرات برای تعادل اکوسیستم های جهان بسیار ضروری هستند. با این حال وقتی در مکانهای قرار می گیرند که به آنها تعلق ندارند، مانند خانه یا محل کار شما، نه تنها باعث ایجاد مزاحمت و دردسر می‌شوند بلکه می توانند ناقل بیماری های خطرناکی  باشند و نیز به خانه و محل کار شما آسیب های جدی وارد کنند. با شناسایی آفات خانگی و نیز یادگیری راهکار های محافظت از خانه در برابر حشرات، خانه خود را در برابر موذی ترین و خطرناک ترین حشرات ایمن کنید. جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم کشنده ساس ، سم کشنده عقرب… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

چگونه خانه مان را از هجوم آفات خانگی در امان نگه داریم؟

اولین خط دفاعی در برابر همه آفات خانگی، تمیز و مرتب نگه داشتن خانه است. تکه و خرده های مواد غذایی را بلافاصله از روی زمین جمع کنبد. غذای حیوانات خانگی و سایر مواد غذایی را در ظروف دربسته نگهداری کنید. سعی کنید راه های ورودی آفات خانگی به منزل و محل کارتان را از یبن ببرید. به نظافت سطل زباله تان بیشتر اهمیت دهید. با رعایت این نکات ساده می توانید احتمال هجوم آفات به خانه تان را به میزان چشمگیری کاهش دهید.

خبر بد این است که حتی خانه هایی که به خوبی از آنها مراقبت می شود نیز هر از گاهی با مشکل هجوم آفات خانگی مواجه می شوند. در ادامه شما را با رایج ترین آفات خانگی و نیز راه های مقابله با آن ها آشنا خواهیم کرد.

سوسک ها چندش آورترین آفات

سوسک ها از رایج ترین آفات خانگی و نیز چندش آور ترین حشرات هستند. این موجودات مواد غذایی را آلوده می کنند. پارچه‌ها و محصولات کاغذی را از بین می‌برند. باعث ایجاد لکه روی سطوح می شوند و بسته به گونه‌ای که دارند ممکن است ناقل باکتری ها و ویروس های خطرناکی از جمله سالمونلا، کلیفرم، استافیلوکوک، استرپتوکوک، ویروس هپاتیت و…باشند.

متاسفانه اسپری های حشرات برای از بین بردن اغلب سوسک ها مؤثر نیستند. البته با تلاش هوشیارانه می توان آنها را از بین برد. برای مثال تمام منابع آب و غذای آن ها را پیدا کرده و حذف کنید. اگر این روش ها پاسخگو نبودند و مشکل بسیار جدی تر بود بهترین راه استفاده از سم سوسک کش ریپلیس آل می باشد. با استفاده از این سم قادر خواهید بود در کوتاهترین زمان ممکن تمامی انواع سوسک ها را از بین ببرید.

آفات خانگی

موریانه ها مخرب ترین آفات خانگی

این حشرات سفید، قهوه ای یا سیاه با هجوم به مبلمان خانه شناخته می‌شوند. موریانه ملکه می تواند روزانه هزاران تخم بگذارد و منجر به آسیب های نمایی جدی به خانه و وسایل چوبی تان شود. اگر حشرات بالداری را دیدید که داخل چوب تونل ایجاد کرده اند به موریانه آلوده شده اید.

گونه‌های بسیاری از موریانه‌ها وجود دارد و روش‌های خلاصی از شر این آفات خانگی به نوعشان بستگی دارد. برای از بین بردن موریانه ها نیز روش‌های خانگی بسیاری وجود دارند ولی از آنجایی که می توانند صدمات مالی بسیار زیادی را به خانه و وسایل خانه تان وارد کنند، بهترین راه از بین بردن فوری آنها سم موریانه کش بونیده است.

آفات خانگی

مورچه ها رایج ترین آفات خانگی

مورچه ها از موذی ترین آفات خانگی هستند. هنگامی که یکی دیده می شود، شک نکنید که دیگری نیزدر همین نزدیکی است. اغلب مورچه ها بی خطر هستند. البته گاهی نیز ممکن است ناقل میکروب های خطرناکی باشند و منجر به بروز آسم و آلرژی های تنفسی شوند.

برای خلاص شدن از شر مورچه ها، از ریختن تکه های مواد غذایی به زمین خودداری کنید. مواد غذایی را در ظروف در بسته نگه دارید و اگر وسیله ای را مشاهده کردید که مورچه ها روی آن تجمع کرده اند، فوری به خارج از خانه منتقل کرده و با آب و صابون بشویید. اگر خانه شما مدام مورد هجوم مورچه ها قرار می گیرد، بهترین چاره سم مورچه کش گاردن پرو می باشد.

این سم علاوه بر نابودی فوری مورچه ها، قادر است خانه شما را تا سه ماه بعد از سمپاشی نیز از شر مورچه ها در امان نگه دارد.

آفات خانگی

مگس ها کثیف ترین آفات

مگس ها نیز از رایج ترین آفات خانگی هستند که همه ما در خانه مان با آنها مواجه می شویم. علاوه بر این که بسیار چندش آور هستند می توانند ناقل باکتری هایی مانند سالمونلا، تیفوئید و E.Coli باشند.

برای پیشگیری از هجوم مگس ها نیز قطعاً اولین راه رسیدگی به پاکیزگی و نظافت خانه مان است. نکته حائز اهمیت دیگر این است که از باز و بسته کردن درها و پنجره ها به ویژه در فصل تابستان خودداری کنید، زیرا در و پنجره های باز از عوامل اصلی ورود مگس ها به منزل به منزل مان است اما اگر مگس ها خانه شما را پاتوق امنی برای تجمع قرار داده باشند، هیچکدام از این راهکار ها موثر نخواهد بود.

با این حال نگران نباشید سم مگس کش آجیتا چاره مشکل شما است. سم آجیتا با اثربخشی  فوری و ماندگاری بیش از ۶ ماه، قادر خواهد بود خانه شما را از مگس ها پاکسازی کرده و در امان نگه دارد.

آفات خانگی

ساس ها خونخوار ترین آفات خانگی

ساس ها انگل های کوچک و بیضی شکلی هستند که از خون میزبان خود تغذیه می کنند. این دسته از آفات خانگی، اغلب بیماری زا نیستند. البته در صورت هجوم ساس ها به خانه تان، با لکه های قرمز مایل به قهوه ای، که نشانه مدفوع ساس ها است، بر روی ملحفه خود مواجه می شوید. ساس ها ممکن است شما را نیش بزنند، در این صورت دچار خارش های شدید پوستی می شوید.

از آنجایی که این حشرات از خون میزبانشان تغذیه می کنند، بر روی لحاف و بالش خود لکه های خون مشاهده می کنید. بنابراین این حشرات علیرغم این که بیماری زا نیستند ولی می‌توانند منجر به آزار و اذیت بسیاری شوند.

 خبر بد این است که اگر خانه شما آلوده به ساس باشد، نظافت منزلتان نمی تواند مشکل را حل کند و از آنجایی که ساس ها به سرعت تکثیر می شوند روش های خانگی نیز اغلب پاسخگو نیستند ، موثر ترین راه از بین بردن ساس ها، استفاده از سم کشنده ساس بدباگ کیلر هریس می باشد.

آفات خانگی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم