محافظت از خانه در برابر حشرات

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

همه ما هجوم حشرات موذی به خانه مان را تجربه کرده ایم  و تقریبا همه ما در این موضوع هم عقیده ایم که خانه جای حشرات موذی نیست. حشرات موذی خانه را به محیطی غیر بهداشتی تبدیل می‌کند. بسیار آزاردهنده هستند و برخی از آن ها نیش بسیار خطرناک و دردناکی دارند. برای مثال کک ها و پشه ها می توانند ناقل بیماری هایی باشند که حیوانات و انسانها را آلوده کنند. حتی سوسک های معمولی نیز می توانند عامل اصلی آلرژی و حملات آسم به ویژه در کودکان باشد.

با یادگیری راهکار های محافظت از خانه در برابر حشرات، خانه خود را در برابر موذی ترین و خطرناک ترین حشرات ایمن کنید. جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم کشنده ساس ، سم کشنده عقرب و … با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

آیا راهی برای محافظت از خانه در برابر حشرات وجود دارد؟

قطعا شما نیز نگران هجوم حشرات به خانه تان هستید. نگران نباشید ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد که با درک عواملی که حشرات را به خانه شما جذب میکند، بتوانید تغییراتی ایجاد کنید. این تغییرات در نهایت به شما در محافظت از خانه در برابر حشرات کمک کند. برای محافظت از خانه در برابر حشرات اولین موضوعی که باید توجه کنید این است که حشرات نیز مانند انسان ها برای زنده ماندن به غذا، آب و سرپناه نیاز دارند. با حذف مواد غذایی آنها و از بین بردن پناهگاه‌هایشان می توانید خطر سکونت حشرات در خانه خود را کاهش دهید. 

محافظت از خانه در برابر حشرات

درهای خانه تان را ببندید و شکاف های آنها را از بین ببرید.

دری که به درستی قفل شده می تواند به جلوگیری از ورود آفات ناخواسته به خانه مان کمک کند. اگر راه های ورودی خود را به دقت بررسی کنید، احتمالاً از تعداد زیاد شکاف های بدون مهر و موم شده ای که مشاهده می کنید، شگفت زده خواهید شد.

شکاف ها مسیر ورودی آسانی را برای حشرات ایجاد می کنند. برای جلوگیری از خزیدن حشرات از زیر در نیز یک قطعه فولادی یا آلومینیومی را محکم به زیر در نصب کنید. توجه کنید که درب خانه اصلی ترین مجرای ورود حشرات به خانه ما، به خصوص در فصل تابستان است. با دقت به این مورد و با رعایت این نکات ساده که اگر درب منزلتان را بسته نگه دارید، شکاف های آن را بپوشانید و فضای زیر درب را از بین ببرید می توانید به میزان قابل توجهی از ورود حشرات به خانه تان جلوگیری کنید که این خود منجر به حفاظت از خانه در برابر حشرات می شود.

نصب توری پنجره

بسیاری از صاحبان خانه به تهویه طبیعی درها و پنجره ها برای ورود هوای تازه به خانه تکیه می کنند. این کار می تواند به ویژه در روزهای گرم و مرطوب تابستان وسوسه انگیز باشد. متأسفانه تابستان بدترین زمان سال برای حمله پشه ها، کک ها و سایر آفات به خانه شما است. نصب توری در مقابل درها و پنجره‌ها منجر به محافظت از خانه در برابر حشرات می شوند.

با انجام این اقدام ساده می توانید از هوای تازه بدون مزاحمت حشرات لذت ببرید. البته فراموش نکنید که حشرات همچنین می توانند از طریق سوراخ ها یا پارگی های توری نفوذ کنند. پس باید دقت کنید که توری مورد استفاده شما برای اثر بخشی باید سالم و بی نقص باشد.

حیاط خانه تان را پاکیزه نگه دارید.

پاکیزه نگه داشتن  حیاط می تواند تأثیر چشمگیری در حفاظت از خانه در برابر حشرات داشته باشد، به خصوص وقتی صحبت از پشه و کک می شود. پشه ها برای تولید مثل نیاز به منبع آب دارند. پاکسازی آب های راکد جمع شده در حیاط خانه یکی از راه های اصلی کاهش جمعیت پشه ها است. این نه تنها می تواند به شما کمک کند از زمان سپری شده در حیاط لذت بیشتری ببرید، بلکه تعداد حشراتی را که سعی در ورود به خانه شما دارند را نیز کاهش می دهد.

همچنین حفاظت کانال های زهکشی مانند ناودان ها و زهکش ها بسیار مهم است. آنها را از برگ، تکه های علف و زباله ها پاکسازی کنید تا بتوانند به طور موثر عمل کنند. اگر استخر دارید، حتی زمانی که از آن استفاده نمی کنید، از کلر و فیلتر استفاده کنید. آب فواره ها یا حمام پرندگان خود را دو بار در هفته عوض کنید تا از تخم پشه ها در امان بمانند.

از انباشته شدن زباله و یا برگ ها به روی هم در حیاطتان جلوگیری کنید زیرا این ها مکان های امنی برای پنهان شدن حشرات هستند.

ترک ها و شکاف ها را ترمیم کنید.

با توجه به اندازه میکروسکوپی بسیاری از حشرات، سخت نیست باور کنیم که آنها می توانند از طریق شکاف ها یا سوراخ هایی وارد خانه شوند که برای صاحبان خانه تقریباً نامرئی هستند. درزگیری ترک های نمای بیرونی خانه می تواند یکی از بهترین راه ها برای محافظت از خانه در برابر حشرات باشد

با بررسی نمای بیرونی خانه خود درزگیری را شروع کنید. به دنبال بخش‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته، ترک‌های پایه، آجرهای سست یا فرو ریخته و چوب‌های پوسیده باشید. برای جلوگیری از ورود حشرات، از ملات یا سیمان برای وصله پی و دیوارهای ساختمان استفاده کنید. آجرهای آسیب دیده را با آجرهای جدید جایگزین کنید و درزها را با ملات پر کنید.

درزگیر اطراف مسیر های لوله کشی

نفوذ از طریق دیوار مسیر های لوله کشی آب، گاز، برق یا تهویه از متداول ترین راه های هجوم حشرات به خانه است. خوشبختانه رعایت چند نکته ساده در این زمینه منجر به محافظت از خانه در برابر حشرات می شود. برای جلوگیری از هجوم حشرات شما می توانید شکاف ها یا ترک های کوچک را با استفاده از چسب و نوار آب بندی پر کنید. برای دهانه های بزرگتر، به دنبال فوم پلی اورتان قابل انبساط باشید.

حشرات را به صرف شام ​​دعوت نکنید!

حشرات همانند سایر موجودات برای زنده ماندن به منبع غذایی نیاز دارند. تمام مواد غذایی را در ظروف دربسته  نگهداری کنید. مصرف غذا را به یک قسمت از خانه محدود کنید. خرده‌ها یا مواد ریخته شده را به سرعت پاک کنید. ظروف را بلافاصله پس از استفاده بشویید یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید. غذای حیوانات خانگی را فراموش نکنید که می تواند یک خوراکی وسوسه انگیز برای مورچه ها و سوسک ها باشد. ظرف غذای حیوان خانگیتان را بعد از مصرف فوری بشویید.

حواستان به سطل زباله خانه تان باشد.

برای محافظت از خانه در برابر حشرات باید حواستان به سطل زباله نیز باشد. سطل زباله در یک خانه می تواند برای سوسک ها و سایر آفات مکان بسیار دلپذیری باشد. دقت کنید که زباله باید در یک قوطی درب دار گذاشته شود و هر شب باید تخلیه شود. تمام سطل های زباله داخلی و خارجی و سطل های بازیافت باید به طور منظم تمیز و ضدعفونی شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم