فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

با شروع تابستان، احتمالاً متوجه افزایش فعالیت آفات شده اید. چرا آفات فصل تابستان را بیشتر دوست دارند؟ چرا تابستان فصل آفات است و آفات در تابستان رشد تکثیر بسیار بالایی دارند؟ در این مقاله به پنج دلیل اصلی برای رشد آفاتی مانند مورچه‌ها، سوسک‌ها، پشه‌ها و عنکبوت‌ها در ماه‌های تابستان اشاره می‌کنیم. برای اطلاع از دلایل جذب آفات برای مثال مارمولک ها و راهکار های دفع آن ها و نیز جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم کشنده ملخ ، سم عنکبوت، سم کشنده عقرب… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

دما

افزایش دما در فصول بهار و تابستان بر رفتار و رشد بسیاری از آفات تأثیر می گذارد. البته اکثر آفات زمانی که درجه حرارت هوا به اوج می رسد محدودیت های خود را دارند. به عنوان مثال، مورچه های آتشین به عمق زمین می روند و برخی از آفات دیگر سعی می کنند برای جلوگیری از گرما در داخل خانه پناه بگیرند. این بدان معناست که درجه حرارت مطلوب باعث می شود آفات در آن درجه حرارت فعال تر شوند اما با بیشتر شدن دما آفات برای این که از آسیب های افزایش دما در امان باشند به داخل خانه ها پناه می برند. بنابراین دما اولین و مهمترین عاملی است که باعث می شود تابستان فصل آفات باشد.

what is header 1 5

رطوبت

آب برای بقا ضروری است، به همین دلیل است که بسیاری از آفات در مناطق مرطوب رشد می کنند. رطوبت هوا نیز تأثیری مشابه آب دارد، بنابراین رگبارهای تابستانی و رطوبت بالا شرایط مساعدی را برای رشد آفات ایجاد می کند. در طول دوره های خشکسالی، آفات در داخل خانه حرکت می کنند تا مناطق مرطوب را برای سرپناه جستجو کنند. بنابراین پناه بردن به مناطق مرطوب داخل خانه ها دومین عامل مهمی است که باعث می شود تابستان فصل آفات باشد.

منابع غذایی

اگر آخر هفته خود را صرف چمن زنی در خانه کرده اید، به خوبی می دانید که چمن و سایر گیاهان در تابستان فراوان تر است. از آن جایی که بسیاری از آفات گیاه خوار هستند این رشد چمن ها و سایر گیاهان می تواند منجر به افزایش جمعیت آفات شود. تا زمانی که منابع غذایی به طور کامل از بین روند آفات در بین آن ها تجمع می یابند. افزایش منابع غذایی سومین عامل مهمی است که باعث می شود تابستان فصل آفات باشد.

چرخه زندگی

بسیاری از آفات خونسرد هستند و بنابراین به شدت تحت تاثیر آب و هوا هستند. این منجر به مرحله ای از افزایش فعالیت در طی مراحل خاصی از چرخه زندگی آنها در ماه های تابستان می شود. برای مثال، کلنی‌های مورچه‌ها با افزایش دما، به طور چشمگیری افزایش می‌یابند تا از بقای کلنی خود در طول ماه‌های سردتر که به خواب می‌روند، اطمینان حاصل کنند.

نور روز

تابستان به معنای روزهای طولانی تر و شب های کوتاه تر است. ساعات بیشتر نور خورشید در روز به بسیاری از آفات زمان بیشتری برای تغذیه می دهد. این بدان معناست که ممکن است در تابستان بیشتر آفات را ببینیم زیرا ما نیز روزهای طولانی تری را در فضای باز سپری می کنیم. افزایش طول روز ها نیز پنجمین عامل مهم برای تبدیل شدن تابستان به فصل آفات است.

با توجه به این که تابستان فصل آفات است و آفات رشد و تکثیر صعودی در تابستان دارند. بسیاری از آفات تابستانی نه تنها برای انسان آزاردهنده هستند، بلکه می توانند نیش های دردناکی را نیز ایجاد کرده و بیماری ها را گسترش دهند.

پیشگیری از گزیدگی در تابستان فصل آفات

برای پیشگیری از گزیدگی توسط آفات نکات زیر را رعایت کنید:

سطل های زباله را بررسی کرده و پاکسازی کنید، زیرا می‌تواند به زمین‌های ایده آلی برای پرورش آفات تبدیل شوند.

پوشش گیاهی را محدود کنید و شاخه های پشتی را که ممکن است در مقابل ساختمان شما رشد کنند کوتاه کنید.
سعی کنید یک مانع عاری از پوشش گیاهی حداقل 2 فوتی ایجاد کنید تا از پناهگاه و نقاط ورودی خانه و یا محل کار شما جلوگیری کنند.

ساختمان را از نظر وجود ترک و شکاف در دیوارها، کف و روسازی بررسی کنید.
آب بندی با درزگیر مقاوم در برابر آب و هوا ایجاد کنید.
از نوارهای جلوگیری کننده از نفوذ آب و هوای اطراف پنجره ها استفاده کنید.

دقت کنید که سطل های زباله تان دارای درب های محکم باشند.
مواد غذایی را در ظروف در بسته نگه داری کنید.
از ریخته شدن تکه های مواد غذایی بر روی زمین جلوگیری کنید.
چنانچه خانه تان آلوده به آفات شده، ابتدا نوع آفت را شناسایی کنید. اگر آلودگی در حد بسیار کم و جزئی است، می توانید با روش های خانگی و فیزیکی با آن ها مقابله کنید و از تکثیرشان جلوگیری کنید. اما چنانچه آلودگی شدید باشد باید از سموم آفت کش برای مقابله با آفات استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم