فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

همه ما هر روز با تعداد زیادی از حشرات مواجه می شویم. حشرات در سراسر کره زمین زندگی می کنند. گاهی اوقات مواجهه با برخی حشرات ما را می ترساند و مضطرب می کند. در برخی موارد نیز آن ها را نادیده می گیریم تا به زندگیشان در کنار ما ادامه دهند. ولی آیا تا کنون اندیشیده اید که خطرناک ترین حشرات کدامند؟

حشرات خطرناک ترین گونه موجودات روی زمین هستند

وقتی به خطرناک ترین موجودات فکر می کنیم، شاید اول از همه حیوانات جنگلی مانند شیر و پلنگ و یا مار های زهرآگین در خاطرمان نقش ببندند، ولی بر خلاف تصور عموم حشرات خطرناک ترین موجودات کره زمین هستند. حشرات در همه جا هستند و گاها به قدری ریز و کوچک اند که آن ها را نمی بینیم. در این مقاله می خواهیم شما را با خطرناک ترین حشرات آشنا کنیم تا در صورت مواجهه با آن ها و یا پس از تشخیص جای نیش حشرات بر روی بدنتان اقدامات لازم را انجام دهید و از خطرات آن ها مصون بمانید.

پشه آنوفل

اغلب ما پشه ها را موجوداتی چندش آور ولی بی آزار تلقی می کنیم. باید بدانیم که پشه ها هر سال منجر به مرگ بیش از ۷۵۰ نفر در سراسر جهان می شوند. مالاریا یکی از کشنده ترین بیماری هایی است که توسط گزیدن پشه آنوفل به انسان منتقل می شود. بر اساس آمار جهانی در هر دقیقه ۲ نفر در اثر مالاریا جان خود را از دست می‌دهند.

خطرناک ترین حشرات
پشه آنوفل

پشه تیک تاک 

پشه تیک تاک یا تسه سه یکی دیگر از خطرناک ترین حشرات و وحشتناک ترین انواع پشه هاست که اغلب در قاره آفریقا یافت می شود. این پشه از خون مهره داران تغذیه کرده و باعث بیماری خواب می‌شود. در صورت گزیده شدن توسط این پشه اگر در کوتاه ترین مدت اقدام به درمان نشود تقریباً در همه موارد منجر به مرگ میشود.

خطرناک ترین حشرات

عنکبوت بیوه سیاه

همه ما نام عنکبوت های بیوه سیاه را شنیده ایم. عنکبوت‌های بیوه سیاه سبک زندگی عجیبی دارند. در این حشرات، عنکبوت ماده پس از جفتگیری شریک خود را می‌کشد. به همین دلیل نام این عنکبوت ها را بیوه سیاه نامیده اند. البته باید بدانیم که علاوه بر زندگی سبک زندگی جالب شان نیش این عنکبوت ها نیز برای انسان ها بسیار خطرناک است. در نیش این عنکبوتها ماده‌ای به نام نوروتاکسین یافت می شود. زمانی که نوروتاکسین بر اثر گزش عنکبوت های بیوه سیاه وارد بدن انسان میشود بافت های عصبی بدن انسان ها را از بین می‌برد. در صورت گزیده شدن توسط عنکبوت بیوه سیاه که از خطرناک ترین حشرات جهان هستند، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.  

خطرناک ترین حشرات
عنکبوت بیوه سیاه

سوسک ها

سوسک ها علاوه بر چندش آور بودن، از ناقلان خطرناک ترین بیماری ها برای انسان ها نیز محسوب می شوند. این موجودات چندش‌آور تا چندین ماه بدون آب و غذا نیز می توانند زندگی کنند. در صورتیکه منزلمان مورد هجوم سوسک ها قرار گرفت فوری باید خانه‌مان را از وجود آنها از وجود آن ها پاکسازی کنیم.

خطرناک ترین حشرات

هزارپا های خانگی  

هزارپاها نیز از خطرناک ترین حشرات هستند که در همه خانه ها می توانند یافت شوند. هزارپاهای خانگی چنگک های بسیار سمی دارد که اگر انسان ها را به گزند می توانند منجر به ورم و درد شدید بشوند.

خطرناک ترین حشرات

عقرب ها  

قطعاً مواجهه با عقرب ها از وحشتناک ترین لحظاتی است که هر انسانی می تواند در زندگیش تجربه کند. همه ما می‌دانیم که عقرب ها از کشنده ترین و خطرناک ترین حشرات روی زمین هستند. در صورتی که عقرب ها انسانها را نیش بزنند باید در کوتاه ترین مدت زمان به پزشک مراجعه شود و اقدامات درمانی لازم صورت بگیرد وگرنه منجر به مرگ می شود.

خطرناک ترین حشرات

مورچه های گلوله زن

مورچهای گلوله زن یکی از خطرناک ترین حشرات روی زمین و گونه عجیبی از مورچه ها هستند که نیش آنها درد بسیار زیاد و غیرقابل تحملی دارد. اغلب کسانی که توسط این مورچه ها گزیده شده‌اند نیش این مورچه ها را همانند ضربه گلوله تلقی می‌کنند که این درد تا بیش از یک روز نیز می تواند ادامه پیدا کند.

خطرناک ترین حشرات
مورچه های گلوله زن

عنکبوت های سرگردان برزیلی

عنکبوت های سرگردان برزیلی غالباً در جنگل های استوایی زندگی می کنند. این عنکبوت ها  در رکوردهای جهانی گینس به عنوان سمی ترین عنکبوت های جهان و از خطرناک ترین حشرات جهان شناخته شده اند. نیش این عنکبوت ها در ظرف زمان یک ساعت میتواند انسان را بکشد.

خطرناک ترین حشرات
عنکبوت های سرگردان برزیلی

زنبور های آفریقایی

زنبور های آفریقایی که به زنبورهای قاتل نیز مشهور هستند، از خطرناک ترین حشرات روی زمین هستند. این زنبور ها در حین حمله به انسان ها می توانند آنها را بکشند. اگر این زنبورها انسان را به عنوان تهدید و یا دشمن تلقی کنند، فوراً تعداد زیادی از آنها حالت دفاعی به خود می‌گیرند و آماده حمله می شوند تا انسان را از بین ببرند.

خطرناک ترین حشرات
زنبور های آفریقایی

 کنه گوزن

کنه گوزن نیز یکی دیگر از خطرناک ترین حشرات شناسایی شده است. این کنه عامل بیماری لایم شناخته شده که هر سال بیش از هزاران نفر را به بیماری لایم مبتلا می کند. بیماری لایم در ابتدا با یک جوش شروع می شود که شبیه به چشم گاو است. سپس منجر به سردرد و تب میشود. پس از آن نیز مشکلات قلبی ایجاد می کند. بیماری لایم قربانی خود را پس از چندین سال از پا در می آورد.

خطرناک ترین حشرات

جهت خرید انواع سموم و دریافت مشاوره در زمینه سموم مختلف از جمله سم کشنده زنبور، سم دفع عنکبوت و … با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم