راهکار های طبیعی مبارزه با آفات خانگی (2022)

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

همه ما در برهه ای از زندگی مان درگیر مبارزه با آفات خانگی بوده ایم. هجوم حشرات و آفت‌ها به خانه علاوه بر چندش آور بودن می توانند بسیار خطرناک نیز باشد. بسیاری از آفات موجب فاسد شدن مواد غذایی درخانه می شوند. برخی دیگر نیز منجر به بیماری و حتی مرگ نیز می شوند. بنابراین واجب است  بدانیم زمانیکه آفات و حشرات خانه ما را مورد هجوم قرار دادند چگونه باید از شر آن ها رهایی یابیم. جهت آشنایی با انواع آفات خانگی و روش های مقابله با آن ها و نیز جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم کشنده ساس ، سم کشنده عقرب… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

چرا مبارزه با آفات ضروری است؟

آفات ، حشرات و جوندگان می توانند ناقل بیماری های بسیار خطرناک باشند. این موجودات موذی خانه، آشپزخانه و اتاق خواب شما را آلوده می کنند و یا حیوانات خانگی شما را گاز می گیرند. هدف از مبارزه با آفات در خانه، محل کار و یا حیاط برای حفظ امنیت و سلامت شماست.

آشنایی با راهکار های طبیعی مبارزه با آفات

در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با ۸ اسپری ارگانیک و طبیعی برای مقابله با آفات آشناکنیم. در مواردی که آلودگی به آفات بسیار کم و جزئی باشد، استفاده از آفت کش های خانگی گزینه خوبی می تواند باشد.

مبارزه با آفات با استفاده از راهکار های خانگی
مبارزه با آفات با استفاده از راهکار های خانگی

اسپری صابون

اسپری صابون یک حشره کش بسیار آسان برای از بین بردن سوسک ها، مگس های سفید، کنه ها و شته ها است.

نحوه استفاده ساخت اسپری صابون بدین صورت است که ابتدا باید در حدود یک قاشق چای خوری از یک صابون مایع ملایم را با حدود ۴فنجان آب ترکیب کنید. بعد از این که به خوبی مخلوط شدند در یک بطری اسپری بریزید و مستقیما بر روی سطوح اسپری کنید.

اسپری روغن

استفاده از اسپری روغن یکی از بهترین راهکار های مبارزه با آفات می باشد. اسپری روغن با ایجاد پوششی ضخیم بر روی بدن حشرات منجر به مرگ آنها در اثر خفگی و در نهایت از بین بردن لشکر حشرات مانند کنه، تریپس و … بسیار موثر است.

برای ساخت اسپری روغن باید یک فنجان روغن نباتی و یک قاشق غذاخوری صابون مایع را با حدود ۴ فنجان آب به خوبی مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را در بطری اسپری ریخته و بر روی گیاهان و یا محل های تجمع حشرات اسپری کنید.

اسپری سیر

اسپری سیر نیز یک اسپری بسیار موثر برای مبارزه با آفات می باشد.

برای ساخت اسپری سیر باید مقداری سیر را با یک پیاز کوچک و یک فلفل دلمه ای به قدری خرد کنیم که به صورت پوره درایند.  یک قاشق چایخوری فلفل، یک قاشق غذاخوری صابون مایع و ۴ لیوان آب مخلوط می کنیم. اجازه دهید مخلوط حدود یک ساعت دم بکشد. مخلوط را صاف کنید، صابون مایع را اضافه کنید و مخلوط کنید. مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید و روی سطوح بالایی و سطح زیرین برگ های گیاهان خود بمالید.

اسپری روغن چریش

به غیر از اسپری های مبتنی بر روغن نباتی، اسپری روغن چریش نیز در مقابله با آفات از جمله شته ها، کنه ها، فلس و سایر حشرات معجزه می کند.

برای ساخت این حشره کش دو قاشق غذاخوری چای، یک قاشق چای خوری صابون مایع و ۴ لیوان آب  مخلوط کنید. این مخلوط را می توانید به عنوان یک اقدام پیشگیرانه روی گیاهان آسیب دیده یا کل باغ اسپری کنید.

اسپری فلفل

اسپری فلفل یک دافع عالی برای مقابله با آفات است و روی طیف وسیعی از آفات موثر است. این اسپری را می توان با انواع فلفل ها از جمله فلفل سیاه، فلفل چیلی، شوید، زنجبیل و پاپریکا برای مبارزه با کنه ها و سایر آفات تهیه کرد.

برای تهیه این اسپری دو قاشق غذاخوری فلفل قرمز را با حدود شش قطره مایع ظرفشویی و یک گالن آب مخلوط کنید. به میزان لازم محلول را روی گیاهان و یا سطوح بپاشید تا از شر حشرات ناخواسته خلاص شوید.

اسپری پیرتروم

اسپری پیرتروم یک اسپری بسیار عالی برای مبارزه با آفات است که با استفاده از گل داوودی ساخته می شود.

برای ساخت این اسپری یک مشت گل داوودی خشک را آسیاب کنید. آب و چهار قطره صابون ظرفشویی را به آن اضافه کنید تا مخلوطی برای اسپری ایجاد شود. برای اطمینان از حداکثر کارایی، مخلوط را در طول عصر روی سطوح و نیز هر دو سطح بالا و پایین برگ ها بپاشید. این اسپری معمولاً حشرات را از مخفیگاه بیرون آورده و آنها را می کشد.

اسپری گیاهی خانگی

برای ساخت این اسپری یک مشت از هر گونه گیاه به شدت معطر را له کنید. آن را با نصف یک گالن آب و حدود سه قطره مایع ظرفشویی مخلوط کنید. این مخلوط بهترین ترکیب برای مبارزه با آفات گیاهان می باشد.

اسپری سرکه

برای ساخت اسپری سرکه با ترکیب آب و سرکه شروع کنید و سپس به آن صابون اضافه کنید. مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید و خوب تکان دهید. سطوح مورد نظر خود را با این اسپری بوشانید تا از شر حشرات در امان بمانند و پاکسازی شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم