فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

پشه ها موجوداتی هستند که تقریبا همیشه و همه جا حضور دارند و اوقاتمان را تلخ می کنند. ما بیشتر پشه ها را با گزش های خارش آور و تحریک کننده و وزوز مداوم آن ها می شناسیم. اما آیا می دانید مرگبارترین قاتل در تاریخ بشریت  اسلحه ، بمب، سرطان یا تصادفات رانندگی نیست؟ این یک حشره مزاحم است که بیشتر ما آن را موجودی بی آزار تلقی می کنیم.

پشه ها خطرناک ترین موجودات جهان هستند که ناقل بیماری هایی هستند که سالانه جان یک میلیون نفر را می گیرد. بنا به گزارشات علمی نیمی از جمعیت جهان در معرض خطر بیماری های ناشی از پشه ها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پشه ها و روش های کنترل و مبارزه با آن ها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و جهت خرید انواع سموم و دریافت مشاوره در زمینه سموم مختلف از جمله سم کشنده موریانه ، سم دفع عنکبوت، سم پشه کش… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

پشه

پشه ها دسته ای از حشرات دو بال هستند که تقریبا در همه جا می توانند زندگی کنند و همه جا حضور دارند. بیش از ۲۸۰۰ گونه پشه در سراسر جهان وجود دارد که فراتر از عامل مزاحم بودنشان، پشه ها ناقل برخی از کشنده ترین بیماری های تارخ بشریت هستند و دشمن شماره یک در مبارزه با بیماری های عفونی جهانی هستند. بیماری های منتقله از طریق پشه هر ساله باعث مرگ میلیون ها نفر در سراسر جهان می شود که تأثیر نامناسبی بر کودکان و سالمندان کشورهای در حال توسعه دارد.

تقریباً همه تجربه ناخوشایند گزیده شدن توسط پشه را داشته اند. نیش پشه می تواند از طریق واکنش آلرژیک به بزاق پشه باعث تحریک پوست شود. این همان چیزی است که باعث برآمدگی قرمز و خارش می شود. اما پیامد جدی‌تر گزش پشه‌ها ممکن است انتقال بیماری‌ها و ویروس‌های جدی مانند مالاریا، ویروس دنگی، زیکا و ویروس نیل غربی باشد که می‌تواند منجر به عوارض ناتوان‌کننده و  کشنده شود (مانند آنسفالیت، مننژیت و میکروسفالی).  پشه‌ها نه تنها می‌توانند ناقل بیماری‌هایی باشند که انسان‌ها را مبتلا می‌کند، بلکه می‌توانند چندین بیماری و انگل را که سگ‌ها و اسب‌ها به آنها بسیار مستعد هستند، منتقل کنند. اینها عبارتند از کرم قلب سگ، آنسفالیت اسب شرقی و ویروس نیل غربی.

پشه ها و انتقال بیماری

گونه های بسیار متنوعی از پشه ها در سراسر جهان وجود دارند، اما اعضای سه گروه از آن ها مسئولیت اصلی انتشار بیماری های انسانی را بر عهده دارند. پشه‌های آنوفل تنها گونه‌ای هستند که ناقل مالاریا هستند. دو گونه کشنده دیگر فیلاریازیس (که فیل نیز نامیده می شود) و آنسفالیت را منتقل می کنند.

پشه ها بیماری را به طرق مختلف منتقل می کنند. در مورد مالاریا، انگل‌ها خود را به روده پشه ماده می‌چسبند و در حین تغذیه به میزبان وارد می‌شوند. در موارد دیگر، مانند تب زرد و دنگی، یک ویروس به هنگام تغذیه از یک انسان آلوده وارد پشه می شود و از طریق بزاق پشه به قربانی بعدی منتقل می شود.

خونخواری پشه ها

پشه ها از دی اکسید کربن بازدمی، بو و دمای بدن برای انتخاب قربانیان خود استفاده می کنند. فقط پشه های ماده دارای قسمت های دهان لازم برای مکیدن خون هستند. هنگام گاز گرفتن با پروبوسیس خود، دو لوله را به پوست وارد می کنند: یکی برای تزریق آنزیمی که لخته شدن خون را مهار می کند. دیگری برای مکیدن خون بدنشان. آنها از خون نه برای تغذیه خود، بلکه به عنوان منبع پروتئین برای تخم های خود استفاده می کنند. برای تغذیه هم پشه های نر و هم ماده از شهد و سایر قندهای گیاهی می خورند.

بهترین راه رهایی از شر پشه ها

از آن جایی که پشه ها همیشه و در هر جایی حضور دارند همه ما کماکان راهکار هایی را برای از بین بردن این دسته از حشرات می دانیم. اما بسیاری از این راهکار ها موقتی هستند و برای مبارزه با تعداد کم و معدودی از پشه ها اثر گذار هستند. اما در صورتی که با هجوم مداوم تعداد زیادی از پشه ها مواجه شویم باید به فکر راهکار های قطعی تر و موثرتر باشیم.

بهترین و مناسب ترین راه برای رهایی از شر پشه ها در کوتاهترین زمان ممکن استفاده از یک سم شیمیایی قوی و مطمئن است. بنا به تحقیقات و رضایت بالای مشتریان سم پشه کش بیفن آی تی قوی ترین سم برای مبارزه با پشه ها می باشد.

سم پشه کش بیفن آی تی

پشه کش بیفن آی تی قوی ترین سم برای کنترل جمعیت پشه ها و مبارزه با آنها می باشد. این سم یک محصول کاملاً طبیعی و ارگانیک میباشد که توسط شرکت بایر کشور آلمان ساخته شده است. سم بیفن آی‌تی سمی بدون رنگ و بو است و برای انسان ها، حیوانات و گباهن بی ضرر است بنابراین با خیال راحت می توانید از آن در تمامی مکان های باز بسته نظیرخانه، محل کار، مدارس، هتل ها، چمنزارها و… کنید. تاثیر این سم بر مبارزه با پشه ها بسیار فوری و قوی است و ماندگاری آن در محیط بسیار بالاست. بنابراین قادر است شما را در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواهتان برساند.

نحوه تاثیر گذاری سم بیفن آی‌تی بدین صورت است که چرخه زندگی پشه ها را مختل می کند یعنی مانع است رشد جفت گیری و تخم گذاری پشه ها می شود و از این طریق جمعیت پشه ها را کنترل کرده ، آنها را از بین می‌برد و مانع از هجوم دوباره آنها می‌شود. همچنین شایان ذکر است که این سم حتی در برابر شدیدتر  بارندگی‌ها مقاوم است و تاثیر خود را حفظ می کند. بنابراین با یک بار سمپاشی نیز قادر است می توانید از شر پشه ها خلاص شوید.

نحوه استفاده از سم پشه کش بیفن آی تی

نحوه استفاده از این سم بسیار آسان بوده و نیاز به تجهیزات خاصی برای سم پاشی ندارد. این سم به صورت بطری های یک لیتری به فروش می رسد. جهت استفاده مقدار یک لیتر از سم پشه کش بیفن آی تی را با حدود پنج تا ده لیتر آب ترکیب کنید. حدود ۱۰۰ سی سی از این سم برای سمپاشی ۱۵۰ متر مربع کافی خواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم