ملخ ، مضرات و آثار مخرب آن در طبیعت

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

ملخ ها مخرب‌ترین آفت مهاجر در جهان محسوب می‌شوند. این حشرات بسیار متحرک هستند و می‌توانند دسته‌هایی حاوی میلیون‌ها ملخ تشکیل دهند و منجر به اثرات مخربی شوند. گروه کوچکی از ملخ ها می تواند از 80 میلیون ملخ تشکیل شده باشد که می توانند در یک روز به اندازه 35000 نفر غذا بخورند. در حالی که یک گروه بزرگ می تواند تا 1.8 میلیون تن از پوشش گیاهی سبز را بخورد. این ارقام برای نابودی کامل مراتع و زمین های کشاورزی کافی هستند. از این رو می توان گفت ملخ ها از خطرناکترین آفات جهان محسوب می شوند. از آن جایی که ملخ ها با سرعت بسیار بالایی تکثیر می شوند تنها راه مقابله با آن ها استفاده از سم کشنده ملخ می باشد. جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم کشنده ملخ ، سم عنکبوت، سم کشنده عقرب و… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

ملخ ها چگونه حشراتی هستند؟

ملخ ها گونه ای از حشرات شاخک کوتاه هستند. این حشرات به تشکیل دسته های عظیم آفات زراعی و از بین بردن محصولات زراعی شهرت دارند. آنها در شش قاره زندگی می کنند و در مجموع حدود 27 گونه ملخ در سراسر جهان وجود دارد. ملخ ها حشرات گیاهخواری هستند که برگ ها و بخش های نرم تر گیاهان را می خورند و مقدار کمی از آنها را باقی می گذارند. متأسفانه، این حشرات همچنین عاشق خوردن غلات (یکی از مواد اصلی رژیم غذایی انسان) هستند که به شکل قحطی و گرسنگی در سراسر جهان ویرانی بزرگی به بار می آورد.

سم کشنده ملخ

ویژگی های رفتاری ملخ ها

به طرز شگفت انگیزی (و به طرز وحشتناکی)، ملخ ها با افزایش تراکم جمعیت، رفتار خود را تغییر می دهند. زیست شناسان این مرحله را مرحله گروهی حشرات می نامند و معمولاً زمانی اتفاق می افتد که بارندگی زیاد باشد. آنها دیوانه وار شروع به تولید مثل کنند. سپس به طور دسته جمعی برای یافتن غذا مهاجرت می کنند. در این دوره بدن ملخ با تغییراتی در رنگ، شکل و فیزیولوژی کاملاً دگرگون می شود.

آیا ملخ ها به پوشش گیاهی حیاط و یا باغ ما آسیب برسانند؟

یک ملخ ممکن است ضرر زیادی نداشته باشد. با این حال اگر به صورت دسته جمعی مهمان حیاط، باغ و یا زمین کشاورزی شما بشوند، تقریباً یک شبه می توانند آن را ناپدید کنند. آن‌ها برگ‌ها، ساقه‌ها، گل‌ها و میوه‌ها را می‌خورند. در نهایت متوجه می شوید که از باغ شما چیزی جز چند تکه برگ دندانه دار که نشانگر هجوم ملخ هاست، باقی نمانده است.

آیا ملخ ها انسان ها را نیش می زنند؟

ملخ ها مانند پشه یا کنه افراد را نیش نمی زنند ولی گیاهان را می خورند. البته اگر احساس خطر کنند دندان های خود را در پوست انسان ها و حیوانات فرو می کنند.

آیا ملخ ها خطرناک هستند؟

ازدحام ملخ ها به دلیل تغذیه حریصانه از محصولات کشاورزی، درختان و سایر گیاهان بسیار خطرناک است. در واقع، این تغذیه می تواند محصولات و علف های کشت شده برای مردم و دام ها را ویران کند و باعث قحطی و گرسنگی در جوامعی شود که برای بقا خود به محصولات کشاورزی وابسته هستند. البته شایان ذکر است که گروه‌های بزرگ ملخ ها آلرژن‌هایی ایجاد می‌کنند که بر روی افراد مبتلا به آلرژی تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این حیوانات ممکن است در صورتی که این آفات مجرای بینی آنها را مسدود کنند، دچار مشکلات تنفسی شوند.

چگونه می توان با استفاده از سم کشنده ملخ دسته های ملخ ها را کنترل کرد؟

دسته ملخ ها به سرعت حرکت می کنند و در حرکات غیرقابل پیش بینی هستند. این امر مهار رشد و گسترش آنها را چالش برانگیز می کند. استفاده ایمن و موثر از سم کشنده ملخ از جمله آفت کش های زیستی از طریق سمپاشی هوایی و زمینی برای کاهش تکثیر و جلوگیری از گسترش آنها به مناطق جدید ضروری است.

سم کشنده ملخ فنیتروتیون

برای مقابله با ملخ ها نیز همانند سایر حشرات روش های خانگی و فیزیکی بسیار زیادی موجود می باشد. از آنجایی که ملخ ها جزء مخرب ترین آفات برای محصولات کشاورزی و زراعی هستند، با سرعت غیر قابل کنترل تکثیر می شوند و در مدت زمان بسیار کوتاهی مراتع، زمین های کشاورزی و باغ ها را نابود می کنند، استفاده از روشهای فیزیکی و خانگی چندان عقلانی به نظر نمی آید. بهترین راه مقابله با ملخ ها استفاده از سم کشنده ملخ است. بر اساس رضایت های مردمی و تحقیقات صورت گرفته سم کشنده ملخ فنیتروتیون موثرترین سم کشنده ملخ موجود در بازار شناخته شده است. 

سم کشنده ملخ فنیتروتیون یک سم حشره کش غیر سیستمیک است. این سم کشنده ملخ بهترین سم برای کنترل انواع ملخ ها و نیز انواع حشرات مکنده و کنه ها است. همچنین این سم بسیار کم خطر بوده و برای انسانها و حیوانات خانگی خطر ایجاد نمی کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم