عنکبوت ها و راهکارها مقابله با خطرناک ترین نوع آن در جهان

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

در هر کجا که باشید چه در خانه تان و چه در دور افتاده ترین نقطه زمین، قطعاً فاصله زیادی با عنکبوت ها ندارید. عنکبوت ها در همه جا هستند. بیش از ۴۰‌هزار گونه عنکبوت در سراسر جهان وجود دارند. در این مقاله سعی کردیم ۵ تا از خطرناک ترین عنکبوت های جهان را بر اساس میزان رایج بودن عنکبوت، میزان تهاجمی بودن آن و میزان کشنده بودن سم عنکبوت برای انسان معرفی کنیم. البته بهتر است بدانید که سیستم ایمنی هر فرد به نیش عنکبوت واکنش متفاوتی نشان می دهد.

تشخیص نوع عنکبوت و جای نیش آن به ما کمک می کند که در هنگام مواجهه و یا گزیده شدن توسط عنکبوت باید چه اقداماتی انجام دهیم. برای مقابله با هر نوع عنکبوت نیز باید گونه آن را در نظر بگیریم. البته باید بدانید که مبارزه با آفات با استفاده از راهکار های خانگی اغلب کارساز نیست و استفاده از سم عنکبوت در مقابله با عنکبوت ها اغلب بهترین راه است زیرا معمولا سموم بر روی همه گونه ها موثر هستند. جهت دریافت مشاوره و خرید انواع سموم از جمله سم عنکبوت ، سم کشنده عقرب… با متخصصین برند سم در ارتباط باشید.

چرا و چگونه باید با عنکبوت ها مقابله کنیم؟

عنکبوت ها نیز مانند سایر آفات به دنبال منابع غذایی وارد محل مسکونی ما میشوند. بنابراین اولین راه برای جلوگیری از هجوم عنکبوت ها به منزل مان این است که همیشه خانه مان را تمیز نگه داریم.  این کار باعث می شود منابع غذایی عنکبوت ها را در منزل مان از بین ببریم. ولی در صورتی که منزل ما مورد هجوم عنکبوت ها قرار گرفت بهترین راه استفاده از سم عنکبوت است. زیرا همانگونه که در این مقاله نیز ذکر کردیم برخی از عنکبوت ها سمی هستند و زهر آن ها می تواند منجر به مرگ شود .

بنابراین شاید استفاده از روش های فیزیکی برای از بین بردن عنکبوت ها چندان کارساز نباشد. بهترین راه استفاده از سم عنکبوت است که می تواند روی طیف وسیعی از انواع عنکبوت ها اثر کند و به صورت فوری و دائمی آن ها را نابود کند. 

سم عنکبوت

عنکبوت سرگردان برزیلی

این عنکبوت فعال ترین زهر عصبی را در بین تمام عنکبوت ها دارد و به عنوان خطرناک ترین عنکبوت در جهان شناخته می شود. عنکبوت های سرگردان برزیلی شکارچیان فعالی هستند و زیاد سفر می کنند. آن‌ها تمایل دارند شب هادر مکان‌های دنج و راحت برای شب خزیده شوند و گاهی به میوه‌ها و گل‌هایی که انسان‌ها مصرف می‌کنند و پرورش می‌دهند می‌خزند. اگر عنکبوت دلیلی برای نگران شدن داشته باشد، برای محافظت از خود گاز می گیرد، اما در صورتی که مبهوت یا تشدید نشود، بیشتر نیش ها خشک (یعنی بدون سم) تحویل داده می شود.

اگر عنکبوت به چیزی فشار داده شود یا آسیب ببیند، نیش زهر رخ می دهد. در این حالت، سطوح بالای سروتونین موجود در زهر، نیش بسیار دردناکی را ایجاد می کند که می تواند منجر به شوک عضلانی شود.

عنکبوت بیوه سیاه

بیوه های سیاه عنکبوت های بد نامی هستند که با علامت رنگی ساعت شنی شکل روی شکمشان شناسایی می شوند. این عنکبوت ها از مرگبار ترین گونه های عنکبوت ها هستند. نیش عنکبوت بیوه سیاه به شدت دردناک است و در محل گزش سوزش و درد بسیار شدیدی ایجاد می کند. فرد گزیده شده حالت تهوع و شکم درد بسیار شدیدی را تجربه می کند. در صورت گزیده شدن توسط عنکبوت بیوه سیاه باید بلا فاصله به پزشک مراجعه کنید. اگر خانه تا مورد هجوم عنکبوت های بیوه سیاه قرار گرفت باید تمام خانه تان را نظافت و پاکسازی کنید و از سم عنکبوت برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

عنکبوت کیسه زرد

عنکبوت کیسه زرد اغلب به رنگ های زرد یا سبز کمرنگ دیده می شود. زهری به نام سی توکسین تولید می کند. سم عنکبوت کیسه زرد باعث درد شدیدی در محل گزش می شود. سپس محل گزیده شده متورم میشود و تاول میزند. البته شایان ذکر است که نیش عنکبوت کیسه زرد به ندرت به یک ناراحتی پزشکی منجر می شود.

عنکبوت شش چشم

عنکبوت های ماسه‌ای دسته ای از عنکبوت ها هستند که فوق العاده سمی اند. اما چون به آدمها زیاد نزدیک می شوند به عنکبوت های خجالتی معروفند. زهر عنکبوت شش چشم در عرض ۵ ساعت می تواند منجر به مرگ موجودات زنده شود. زهر این عنکبوت از انعقاد خون جلوگیری میکند و منجر به بالا رفتن فشار خون میشود. به همین دلیل قربانی در اثر خونریزی شدید و بزرگتر شدن جای زخم اغلب جان خود را از دست میدهد. در صورتی که در محل زندگی خود با عنکبوت شش چشم مواجه شدید باید فوراً با استفاده از سم عنکبوت کش با آن مقابله کنید. در صورت گزش باید بی درنگ به پزشک مراجعه کنید.

عنکبوت هوبو 

عنکبوت های هوبو از جمله عنکبوت هایی هستند که بسیار تهاجمی هستند. نیش این عنکبوت ها بسیار خطرناک است. این عنکبوت ها در منازل مسکونی نیز یافت می‌شود. اگر عنکبوت هوبو شخصی را نیش بزند سم بسیار خطرناکی را به بدن قربانی خود تزریق می کند که هفته ها طول میکشد تا محل زخم التیام پیدا کند. البته باید بگوییم که نیش این عنکبوت مرگبار نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم