پشه و بیماری های خطرناکی که می تواند منتقل کند

فهرست مطالبی که شما در این مقاله شما میخوانید :

پشه و بیماری های خطرناکی که می تواند منتقل کند!

پشه ها از راه خوردن خون جانداران دیگر از جمله انواع پستانداران، خزندگان، پرندگان، دوزیستان و حتی بعضی از ماهی ها تغذیه می کنند. برخی از گونه های این حشره مزاحم، حتی بی مهرگان را نیز جهت تامین غذای مورد نیاز خود هدف قرار می دهند. هر چند خونی که پشه از بدن انسان می خورد یا به عبارت صحیح تر می مکد ناچیز است اما این مسئله باعث ایجاد سوزش و خارش آزاردهنده ای در محل گزش می شود. مهم تر از این موضوع بحث ناقل بیماری بودن این موجودات مزاحم است.

چرخه زندگی

جمعیت پشه های نزدیک آب ، از جمله خاکهای مرطوب ، می مانند. و معمولا در تابستان فعال هستند. با این حال ، آنها می توانند در هر زمان از سال در مناطق ساحلی مرطوب رخ دهند. پشه های نر هنگام غروب جمع می شوند. جفت گیری به محض ورود ماده ها به گله شروع می شود. ماده ها به صورت دسته جمعی روی آب تخم می گذارند یا به گیاهان آبزی متصل می شوند. جوجه کشی در طول چند روز ادامه می یابد و لاروهای جوان ( پشه های تازه متولد شده) به پایین می روند و ساختارهای لوله ای از آوار ایجاد می کنند.

لاروها موجودات کرم مانند کوچکی هستند که از مواد آلی تغذیه می کنند. مرحله لاروها حدود یک ماه ادامه دارد و پس از آن گونه ها برای چند روز شفیره می شوند. قبل از ظهور ، شفیره به سطح آب می رود و به عنوان یک غذای مغذی برای ماهی عمل می کند. مرحله شفیرگی با دگرگونی لاروها به بالغ بال بالغ می شود ، که معمولاً کمتر از هفت روز طول می کشد. بزرگسالان حدود یک هفته و نیم دیگر زندگی می کنند و طی آن حداکثر 300 تخم تولید می کنند. یک حشره ماده می تواند در طول عمر خود تا 1000 تخم بگذارد.

پشه و بیماری های خطرناکی که می تواند منتقل کند!
گزش انسان توسط پشه
  • راه های دفع حشرات
    • استفاده از سیر (حبه های سیر را کامل جوشانیده سپس مدتی منتظر بمانید تا خنک شود . بعد از خنک شدن میتوانید به محل های مورد نظر بصورت اسپری استفاده نمائید )
    • زنجبیل و آب ( سه الی پنج قاشق چای خوری زنجبیل را با آب مخلوط کرده و خوب هم بزنید سپس استفاده کنید . همچنین از این ترکیب میتوانید برای گل و گیاه هم برای دفع حشرات از آنها استفاده نمائید )
    • ترکیب آب و روغن اکالیپتوس (به مقدار دو فنجان آب 25 قطره روغن اکالیپتوس اضافه کرده و مخلوط کنید سپس در یک بطری ریخته و محیط های مورد نظر را اسپری کنید)
    • خرید سم کش از مراکز معتبر سموم ( ما بعنوان مجموعه برند سم که هم کیفیت و هم اصل بودن محصولات خود را تضمین میکنیم ، انواع سموم حیوانی مورد نیاز در هر زمینه را ارائه میکنیم )

پشه های می توانند ناقل چه بیماری هایی باشند؟

همانطور که گفتیم برخی از گونه های این نوع حشرات می توانند ناقل بیماری های مختلف از یک فرد به فرد دیگر باشند. بیماری های خطرناکی چون مالاریا، ویروس نیل غربی، تب زرد و … می توانند توسط برخی پشه ها از یک فرد بیمار به فرد سالم منتقل شوند.

در برخی منابع از انتقال ویروس HIV نیز توسط پشه ها صحبت می شود اما این موضوع صحت ندارد و این حشرات نمی توانند عامل بیماری ایدز را از فردی به فرد دیگر منتقل کنند. ویروس HIV همچون غذا در بدن حشره هضم می شود و نمی تواند به فرد دیگری که مورد گزش قرار می گیرد منتقل شود. جهت انتقال ویروس HIV توسط این حشره بایستی حداقل 10 میلیون پشه به طور همزمان فرد آلوده به این ویروس را نیش زده و به دنبال آن یک فرد سالم دیگر را نیش بزنند تا انتقال ویروس به بدن فرد سالم انجام شود، که کاری محال است!

جهت تهیه بهترین و موثرترین سم پشه می توانید از خدمات ما در مجموعه برند سم استفاده نمایید. برای این کار کافی است با کارشناسان ما در بخش تماس با ما ، ارتباط برقرار کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب دیگر برندسم